zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

Koncertowa premiera "Lazarus Dilemma" Sautrus

21.04.2024 19:45  autor: Verghityax, źródło: profil Sautrus na Facebooku

Sautrus zapowiedział koncertową premierę swojego czwartego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Lazarus Dilemma". Wydarzenie odbędzie się 24 maja 2024 roku w klubie "Wydział Remontowy" w Gdańsku. W charakterze gościa specjalnego zaprezentuje się zespół Tortuga.

Na potrzeby "Lazarus Dilemma" Sautrus zarejestrował jedenaście kompozycji. W sesji gościnnie udział wziął Michał Mezger z Devour Universe. Okładkę przygotowała Paula Golemo. Wydawnictwo trafi do sprzedaży 25 maja 2024 roku nakładem Interstellar Smoke Records.

Pod koniec kwietnia 2022 roku Sautrus wypuścił studyjną EP-kę, zatytułowaną "Stoner Pop". Wydawnictwo dostępne jest wyłącznie w formacie cyfrowym. Składający się z czterech kompozycji materiał muzycy zarejestrowali podczas pandemii. Na klawiszach gościnnie zagrał Michał Tarkowski. Za miksy odpowiada Stefan Jastrzębski. We wrześniu 2022 roku nastąpiła zmiana na stanowisku perkusisty. Nowym bębniarzem grupy został Cygi Kondratowicz.

W grudniu 2019 roku - po niemal sześciu miesiącach przerwy - Sautrus dokonał reaktywacji w odnowionym składzie. Do zespołu powrócili Weno Winter na wokalu, Michał Nowak na gitarze i Arek Wadolowski na perkusji. Nowym basistą został Krystian Papiernik. W maju 2020 roku kwartet wszedł do "Custom34 Studio", aby zarejestrować materiał na swój trzeci longplay studyjny, pt. "M.A.P.". Druga część sesji miała miejsce w "DRIVE Records". Okładkę przygotował Daniel Chyliński.

Tortuga ogrywa obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Iterations". Ukazał się on 27 października 2023 roku, pod banderą Napalm Records. Na płycie znalazło się siedem kompozycji. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Krzysztof Wojciech Kłos. Okładkę przygotował Too Many Skulls.

W maju 2023 roku muzycy poinformowali, że z kapelą rozstał się jej współzałożyciel i perkusista Marmur. Jego miejsce za bębnami zajął Marcin.

24.05 - Gdańsk, "Wydział Remontowy"
Start: 19:00
Bilety: 50 zł

Tagi: Sautrus, Tortuga
Komentarze
Dodaj komentarz »