zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 16 czerwca 2024

Gehennah, Cruel Force i Bloody Vengeance na "Black Silesia Festival"

22.04.2024 09:05  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Do składu siódmej edycji "Black Silesia Festival" dołączyły formacje Gehennah, Cruel Force i Bloody Vengeance, zamykając tym samym skład wydarzenia. Wcześniej swój udział potwierdziły Cirith Ungol, Massacre, Whiplash, Darkness, Adorior, Night Demon, Unpure, Dragon, Hellish Crossfire, Omegavortex, Venefices, Dominance i Abominated. Festiwal odbędzie się w dniach 14 i 15 czerwca 2024 roku na terenie grodu rycerskiego w Byczynie.

Zespół Gehennah powstał w 1992 roku w Szwecji, początkowo jako cover band Venom. Pierwszy skład utworzyli Rob Stringburner na gitarze, Mr Violence na wokalu, Ronnie Ripper na basie i Captain Cannibal na perkusji. Wkrótce tego ostatniego zastąpił Hellcop. W 1995 roku światło dzienne ujrzał debiutancki longplay, pt. "Hardrocker". Zespół wydał jeszcze dwie EP-ki, dwa splity i dwa longplaye studyjne ("King of the Sidewalk" i "Decibel Rebel") zanim zawiesił działalność w 2008 roku. Trzy lata później nastąpiła reaktywacja. Dyskografię Gehennah zamyka "Too Loud to Live, Too Drunk to Die" z 2016 roku.

Cruel Force reaktywował się w 2022 roku pod dziesięciu latach przerwy. Z poprzedniego składu wrócili Carnivore na wokalu, Slaughter na gitarze i GG Alex na perkusji. Nowym basistą formacji został Spider. 18 sierpnia 2023 roku światło dzienne ujrzał trzeci longplay studyjny Niemców, pt. "Dawn of the Axe". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Marco Brinkmann. Okładkę przygotowała Maegan LeMay.

Cruel Force powstał w 2008 roku, obierając sobie za styl mieszankę thrash i black metalu. Dwa lata później ukazał się pierwszy album kwartetu, pt. "The Rise of Satanic Might".

Bloody Vengeance powrócił po siedmiu latach studyjnego milczenia z albumem "Rudo de Guerra". Materiał ukazał się 30 sierpnia 2023 roku nakładem Nuclear War Now! Productions.

Bloody Vengeance łączy w swojej twórczości thrash, death i black metal. Grupę tworzą gitarzysta i wokalista Kadeniac - na żywo wspierający między innymi Blasphemy - oraz perkusista Exesor z Cntmpt.

14-15.06 - Byczyna, "Gród rycerski"
Bilety: 200 zł (bilet jednodniowy) i 370 zł (karnet)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Gehennah, Cruel Force i Bloody Vengeance na "Black Silesia Festival"
Ronald Regan (gość, IP: 134.238.254.*), 2024-04-23 09:52:51 | odpowiedz | zgłoś
Co to za festiwal? Nie żadnej gwiazdy w stylu Behemota , Immolation albo Overkill.
re: Gehennah, Cruel Force i Bloody Vengeance na "Black Silesia Festival"
cwiartek
cwiartek (wyślij pw), 2024-04-29 12:02:09 | odpowiedz | zgłoś
Najlepszy!
Tu grają prawdziwe gwiazdy metalu, a nie jacyś celebryci.
Muzyczna - nie komercyjna - uczta.
re: Gehennah, Cruel Force i Bloody Vengeance na "Black Silesia Festival"
Verghityax (wyślij pw), 2024-04-30 17:30:32 | odpowiedz | zgłoś
Panie szanowny, Black Silesia Fest to jedyna w swoim rodzaju impreza na polskim gruncie. Tu można zobaczyć kultowe, podziemne zespoły, których żaden inny organizator nie miałby odwagi ściągnąć. Jeżdżę od lat i zawsze jestem bardzo zadowolony.