zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 14 czerwca 2024

Babymetal wystąpi w Warszawie

23.05.2024 09:22  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Japońska formacja Babymetal wystąpi w Warszawie. Koncert odbędzie się 18 czerwca 2024 roku na scenie letniej klubu "Progresja Music Zone".

Babymetal promuje obecnie swój czwarty longplay studyjny, pt. "The Other One". Ukazał się on 24 marca 2023 roku za sprawą Babymetal Records, Amuse, Toy's Factory, Cooking Vinyl America i 5B Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji. Produkcją zajął się Key Kobayashi.

W 2023 roku - już po premierze albumu - trzecią wokalistką formacji została Momoko Okazaki. Wcześniej przez cztery lata udzielała się w roli tancerki.

Zaliczający się do nurtu kawaii metal, łączącego elementy heavy metalu i J-popu, Babymetal początkowo działał jako część złożonej z nastolatek grupy Sakura Gakuin, stworzonej w 2010 roku przez japońską agencję talentów Amuse. Głównej wokalistce, Suzuce Nakamoto, towarzyszyły Yui Mizuno i Moa Kikuchi. Członkinie przybrały odpowiednio pseudonimy Su-metal, Yuimetal i Moametal. Pierwszy singiel zespołu ukazał się w 2011 roku.

Od 2013 roku Babymetal działa jako osobny twór. Akompaniujący wokalistkom zespół instrumentalistów przybrał nazwę Kami Band. Pierwszy album grupy, zatytułowany po prostu "Babymetal", ukazał się w 2014 roku, a jego następca, "Metal Resistance" - dwa lata później.

W październiku 2018 roku, po kilkumiesięcznym braku aktywności związanym z problemami zdrowotnymi, Yui Mizuno ogłosiła odejście z formacji.

18.06 - Warszawa, Scena letnia "Progresja Music Zone"
Bilety: 219 zł (przedsprzedaż) i 240 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Babymetal
Komentarze
Dodaj komentarz »