zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 23 lipca 2024

Babymetal pokazał teledysk do "Shanti Shanti Shanti"

26.09.2019 19:04  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Babymetal na Facebooku

Japońska formacja Babymetal zaprezentowała teledysk do "Shanti Shanti Shanti". Utwór pochodzi z trzeciego albumu grupy, zatytułowanego "Metal Galaxy", który ukaże się 11 października 2019 roku nakładem Ear Music. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Mystic Production.

Zaliczający się do nurtu kawaii metal, łączącego elementy heavy metalu i J-popu, Babymetal początkowo działał jako część złożonej z nastolatek grupy Sakura Gakuin, stworzonej w 2010 roku przez japońską agencję talentów Amuse. Głównej wokalistce, Suzuce Nakamoto, towarzyszyły Yui Mizuno i Moa Kikuchi. Członkinie przybrały odpowiednio pseudonimy Su-metal, Yuimetal i Moametal. Pierwszy singiel zespołu ukazał się w 2011 roku.

Gdy w 2013 roku piętnastoletnia Suzuka Nakamoto ukończyła niższą szkołę ponadpodstawową, zgodnie z ograniczeniami obowiązującymi w Sakura Gakuin nie mogła już należeć do tej grupy. Zdecydowano wówczas, że Babymetal będzie kontynuował działalność jako osobny twór. Akompaniujący tercetowi tańczących wokalistek zespół instrumentalistów przybrał nazwę Kami Band. Pierwszy album grupy, zatytułowany po prostu "Babymetal", ukazał się w 2014 roku, a jego następca, "Metal Resistance" - dwa lata później.

W październiku 2018 roku, po kilkumiesięcznym braku aktywności związanym z problemami zdrowotnymi, Yui Mizuno ogłosiła odejście z formacji.

W nagrywaniu materiału na album "Metal Galaxy" udział w charakterze gości wzięli m.in. wokaliści: Joakim Broden z Sabatonu i Alissa White-Gluz z Arch Enemy.

Lista utworów:

1. Future Metal
2. Da Da Dance
3. Elevator Girl
4. Shanti Shanti Shanti
5. Oh! Majinai
6. Brand New Day
7. Night Night Burn!
8. In the Name Of
9. Distortion
10. Pa Pa Ya!!
11. Kagerou
12. Starlight
13. Shine
14. Arkadia

Single i teledyski do "Distortion" i "Starlight" ukazały się jeszcze w 2018 roku. Klip do "Pa Pa Ya!!" towarzyszył na przełomie czerwca i lipca 2019 roku zapowiedzi albumu. W połowie sierpnia zaprezentowano teledysk do "Elevator Girl".

W lutym 2020 roku Babymetal będzie promować album koncertami w Europie. Najbliżej Polski wystąpi 11 lutego w Wiedniu i 14 lutego w Berlinie.

Tagi: Babymetal
Komentarze
Dodaj komentarz »