zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 23 lipca 2024

Teledysk do utworu "Elevator Girl" grupy Babymetal

18.08.2019 15:25  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Babymetal na Facebooku

Pochodząca z Japonii formacja Babymetal zaprezentowała wideoklip do utworu "Elevator Girl". Kompozycja promuje trzeci album grupy, pt. "Metal Galaxy", który ukaże się 11 października 2019 r. nakładem earMUSIC. Dystrybucją w Polsce zajmie się Mystic Production.

Zaliczający się do nurtu kawaii metal, łączącego elementy heavy metalu i J-popu, Babymetal początkowo działał jako część złożonej z nastolatek grupy Sakura Gakuin, stworzonej w 2010 r. przez japońską agencję talentów Amuse. Głównej wokalistce, Suzuce Nakamoto, towarzyszyły Yui Mizuno i Moa Kikuchi. Członkinie przybrały odpowiednio pseudonimy Su-metal, Yuimetal i Moametal. Pierwszy singiel zespołu ukazał się w 2011 r.

Gdy w 2013 r. piętnastoletnia Suzuka Nakamoto ukończyła niższą szkołę ponadpodstawową, zgodnie z ograniczeniami obowiązującymi w Sakura Gakuin nie mogła już należeć do tej grupy. Zdecydowano wówczas, że Babymetal będzie kontynuował działalność jako osobny twór. Akompaniujący tercetowi tańczących wokalistek zespół instrumentalistów przybrał nazwę Kami Band. Pierwszy album grupy, zatytułowany po prostu "Babymetal", ukazał się w 2014 r., a jego następca, "Metal Resistance" - w 2016 r.

W październiku 2018 r., po kilkumiesięcznym braku aktywności związanym z problemami zdrowotnymi, Yui Mizuno ogłosiła odejście z formacji.

W nagrywaniu materiału na album "Metal Galaxy" udział w charakterze gości wzięli m.in. wokaliści: Joakim Broden z Sabatonu i Alissa White-Gluz z Arch Enemy.

Lista utworów:

1. Future Metal
2. Da Da Dance
3. Elevator Girl
4. Shanti Shanti Shanti
5. Oh! Majinai
6. Brand New Day
7. Night Night Burn!
8. In the Name Of
9. Distortion
10. Pa Pa Ya!!
11. Kagerou
12. Starlight
13. Shine
14. Arkadia

Single i teledyski do "Distortion" i "Starlight" ukazały się jeszcze w 2018 r. Klip do "Pa Pa Ya!!" towarzyszył na przełomie czerwca i lipca 2019 r. zapowiedzi albumu. W planach jest teledysk do utworu "Shanti Shanti Shanti".

Tagi: Babymetal
Komentarze
Dodaj komentarz »