zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 października 2020

wywiad: Devin Townsend Project

26.05.2011  autor: Verghityax

Wykonawca:  Devin Townsend - Devin Townsend Project

strona: 2 z 5

Gdybyś musiał wybrać jeden numer z "Deconstruction", który napawa cię największą dumą, na co byś się zdecydował?

Prawdopodobnie byłby to kawałek tytułowy, czyli "Deconstruction", gdyż wydaje mi się najbardziej rozbudowany, w pewnym sensie pozytywny i w kategorii dumy jest mi do niego najbliżej.

Okładka "Deconstruction" wygląda dość specyficznie na tle pozostałych wydawnictw. Jest chyba najbardziej komiksowa, no i jeszcze ten wyszczerzony Kot z Cheshire...

Przesłałem materiał grafikowi z prośbą, żeby namalował to, co przyjdzie mu na myśl po przesłuchaniu krążka. I taki właśnie obrazek mi odesłał. Uważam, że jego interpretacja jest świetna. Kojarzy mi się z karnawałowym klimatem, podobnie jak sama płyta. Jestem bardzo zadowolony z efektu.

Teraz może trochę o "Ghost". Na potrzeby sesji nagraniowej wynająłeś innych muzyków niż zwykle, do tego raczej nieznanych. Skąd taka decyzja?

To, co dla mnie najlepiej określa "Ghost", to subtelność. Ten album nie potrzebował napięcia i epickości, jakie cechują "Deconstruction". W rezultacie wybrałem ludzi, których osobowość bardziej pasowała do charakteru materiału. Dzięki temu wszystko przebiegało przyjemnie, komfortowo i bez dramatów. Muzycy występujący na "Ghost" faktycznie są mało znani, lecz o to mi właśnie chodziło, aczkolwiek flecistka jest dość sławna w swojej branży. Jej udział zdecydowanie dodał tej płycie charyzmy, wiesz? Niestety, nie mieliśmy okazji współpracować osobiście - wysłała mi nagranie swoich ścieżek dźwiękowych przez internet. Na płaszczyźnie emocjonalnej "Ghost" był dla mnie bardzo łatwym albumem do nagrania i czuję się nim usatysfakcjonowany.

W przeciwieństwie do okładek twoich poprzednich płyt, grafika z "Ghost" jest wybitnie uspokajająca. Czy jesteś z niej zadowolony?

O tak, jestem. Ale muszę ci wyznać, że w temacie sztuki nie posiadam zmysłu wizualnego. Opisywanie wrażeń wzrokowych to dla mnie zawsze najtrudniejsza czynność. Wysyłam tylko materiał do artysty i trzymam kciuki za to, by stworzył coś, co mi się spodoba. Wielu muzyków ma bardzo sprecyzowane wymagania co do tego, co chcą zobaczyć na okładce swojego albumu. W moim przypadku tak to nie działa. Nie mam o tym bladego pojęcia. Równie dobrze mógłbym pakować płyty w drewniane pudełka (śmiech).

Jakiś czas temu przeczytałem gdzieś, że zamierzasz wypuścić wszystkie cztery albumy Devin Townsend Project w jednym zestawie. Czy to prawda?

Tak, taki jest plan. Zostało mi mnóstwo bonusowego materiału, który powstał podczas sesji. I nie mam na myśli wyłącznie piosenek, ale również nagrania wideo i zdjęcia. Planujemy zarejestrować pod koniec roku jakieś koncerty na DVD i stworzyć z tego wszystkiego naprawdę super zestaw. W tym momencie jednak nie jestem w stanie stwierdzić, co się w nim znajdzie.

Wspomniałeś o koncertowym DVD. Czy miałeś na myśli te występy, które odbędą się w listopadzie w "Union Chapel" w Londynie? Podobno masz na nich zagrać w całości dwa z czterech albumów...

Zgadza się.

Czy planujesz zagrać także pozostałe dwa albumy?

Mam szczerą nadzieję, że do tego dojdzie. Póki co, nie ma jeszcze żadnego potwierdzenia, ale trzymam kciuki.

Komentarze
Dodaj komentarz »
Aneke
Viking999 (gość, IP: 178.180.23.*), 2011-05-27 11:11:09 | odpowiedz | zgłoś
no to wypas , mam nadzieje że zaśpiewa Hyperdrive
re: Aneke
Hrymrgrymnir
Hrymrgrymnir (wyślij pw), 2011-05-27 12:56:10 | odpowiedz | zgłoś
"W trasę zabieram ze sobą ludzi, którzy współpracowali ze mną przy albumie "Addicted", prócz Anneke (van Giersbergen - przyp. red.), rzecz jasna, no i gitarzysty. Są ze mną Ryan (Van Poederooyen - przyp. red.), Brian (Waddell - przyp. red.) i Dave (Young - przyp. red.). "

z tego wynika że na sonisphere nie będzie anneke. chyba że przed 'są' nie miało być kropki a przecinek co kompletnie zmienia znaczenie zdania
re: Aneke
Verghityax (wyślij pw), 2011-05-27 13:18:04 | odpowiedz | zgłoś
Wszystko się zgadza, będzie bez Anneke - ona tylko czasem gościnnie występuje z Devinem.
re: Aneke
Hrymrgrymnir
Hrymrgrymnir (wyślij pw), 2011-05-31 13:47:17 | odpowiedz | zgłoś
a to wielka szkoda, że jednak bez anneke :(
DTP
Staalkyer
Staalkyer (wyślij pw), 2011-05-27 09:06:19 | odpowiedz | zgłoś
słowem Devin będzie teraz grał muzykę lżejszą i przyjemniejszą - ciekawe co z tego wyjdzie? Gdy dekadę temu Justin Broadrick porzucił piekielną maszynerię Godflesh kierując się w subtelniejsze muzyczne rejony, powstało znakomite Jesu. Devinowi wypada więc życzyć powodzenia...
re: DTP
jabrycov (gość, IP: 178.252.20.*), 2011-05-27 13:42:29 | odpowiedz | zgłoś
Tyle, ze Godflesh wrocil. Miejmy nadzieje, ze SYL kiedys tez wroci.
re: DTP
Staalkyer
Staalkyer (wyślij pw), 2011-05-27 15:18:35 | odpowiedz | zgłoś
wrócili dopiero po blisko dekadzie i tylko w postaci koncertowej - ale... niezbadane są wyroki itd.
re: DTP
jabrycov (gość, IP: 178.252.20.*), 2011-05-27 18:03:24 | odpowiedz | zgłoś
Bylem na Asymmetry Festival i gadalem z G.C. Green'em i powiedzial mi, ze planują plyte na przyszly rok pod szyldem Godflesh :)
aj ar
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2011-05-26 23:16:40 | odpowiedz | zgłoś
Przestańmy go pytać, czy SYL wróci - wtedy przestanie zaprzeczać ;)

Co do IR8, to kiedyś ukazał się split demówek projektów IR8 i Sexoturica, więc coś pod tym szyldem wydali...

Na Sonisphere będzie miał tyle czasu, że na pewno pokaże za mało :(

Kiedyś w jakimś wywiadzie mówił, że jako na urozmaicenie utworu stawia nie na solówki, tylko na orkiestrację. Jego współpraca z orkiestrą jest więc chyba czymś, do czego musiało w końcu dojść.

Materiały dotyczące zespołu

Czy robisz kopie bezpieczeństwa swoich danych?