zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 października 2020

wywiad: Devin Townsend Project

26.05.2011  autor: Verghityax

Wykonawca:  Devin Townsend - Devin Townsend Project

strona: 3 z 5

Zaprosisz jakichś gości na te koncerty? Zwłaszcza, jeśli miałbyś zagrać całe "Deconstruction"?

Wątpię, czy na listopadowych koncertach będzie to wykonalne. Część muzyków może przebywać wówczas w trasie, a co więcej - raczej zabraknie nam na to funduszy. Chociaż, kto wie? Może zrealizujemy epickie DVD z gośćmi i orkiestrą? Wszystko zależy od tego, jak wielkie zainteresowanie wzbudzi ten projekt. Teraz ciężko coś przewidzieć.

Patrząc z obecnej perspektywy na wszystkie cztery wydawnictwa spod znaku Devin Townsend Project, którym z nich pochwaliłbyś się w pierwszym rzędzie?

Na każdym z nich są rzeczy, z których jestem bardzo zadowolony. Ale wychodząc poza odczucie satysfakcji, gdybym musiał wybrać ten, który najbardziej lubię, byłby to "Ghost".

Ostatnio wystąpiłeś na tribute albumie dla Franka Sinatry, zatytułowanym "SIN-atra", gdzie zaśpiewałeś "New York, New York". Sam wybrałeś tę piosenkę? I kto był ojcem tego projektu?

Jakiś czas temu dostałem maila od Boba Kulicka, który był głównym pomysłodawcą. Zapytał, czy chciałbym wziąć w tym udział i to on zasugerował mi "New York, New York". I to było w zasadzie tyle. Przesłał mi ścieżki instrumentalne, ja nagrałem swoją partię i nie spotkałem ani jednej osoby zaangażowanej w ten album. Cała akcja zabrała mi raptem cztery dni z mojego życia.

Coś z zupełnie innej beczki. W czerwcu zagrasz koncert w ramach polskiej edycji "Sonisphere Festival". Będzie to również twoja pierwsza wizyta w naszym kraju. Czego fani mogą się spodziewać?

Wiesz, nagrałem już w życiu tyle utworów, że cokolwiek bym nie zaprezentował, nie będzie to pełna i należyta demonstracja tego, gdzie zaprowadziła mnie moja muzyczna droga. Najlepsze, co mogę zrobić, to skomponować możliwie przekrojowy repertuar. Mam na pokładzie świetnych muzyków i myślę, że będzie to fajne doświadczenie, dać pierwsze show w Polsce. Z tego, co słyszałem od znajomych, którzy już tam grali, to piękny kraj, a ludzie są bardzo mili. Szkoda, że nigdy wcześniej nie udało mi się do was zawitać, ale bardzo cieszę się z nadchodzącego koncertu.

Kogo będziemy mogli zobaczyć z tobą na scenie?

W trasę zabieram ze sobą ludzi, którzy współpracowali ze mną przy albumie "Addicted", prócz Anneke (van Giersbergen - przyp. red.), rzecz jasna, no i gitarzysty. Są ze mną Ryan (Van Poederooyen - przyp. red.), Brian (Waddell - przyp. red.) i Dave (Young - przyp. red.).

Wymieniłeś Ryana. Czy miałeś okazję słyszeć jego kapelę, Terror Syndrome, w której wokalnie udziela się Dave Padden z Annihilator?

O tak, nawet zmiksowałem im album.

Nie wiedziałem o tym. Jak podoba ci się ich muzyka?

Uważam, że jest świetna, choć to nie do końca moja broszka.

Komentarze
Dodaj komentarz »
Aneke
Viking999 (gość, IP: 178.180.23.*), 2011-05-27 11:11:09 | odpowiedz | zgłoś
no to wypas , mam nadzieje że zaśpiewa Hyperdrive
re: Aneke
Hrymrgrymnir
Hrymrgrymnir (wyślij pw), 2011-05-27 12:56:10 | odpowiedz | zgłoś
"W trasę zabieram ze sobą ludzi, którzy współpracowali ze mną przy albumie "Addicted", prócz Anneke (van Giersbergen - przyp. red.), rzecz jasna, no i gitarzysty. Są ze mną Ryan (Van Poederooyen - przyp. red.), Brian (Waddell - przyp. red.) i Dave (Young - przyp. red.). "

z tego wynika że na sonisphere nie będzie anneke. chyba że przed 'są' nie miało być kropki a przecinek co kompletnie zmienia znaczenie zdania
re: Aneke
Verghityax (wyślij pw), 2011-05-27 13:18:04 | odpowiedz | zgłoś
Wszystko się zgadza, będzie bez Anneke - ona tylko czasem gościnnie występuje z Devinem.
re: Aneke
Hrymrgrymnir
Hrymrgrymnir (wyślij pw), 2011-05-31 13:47:17 | odpowiedz | zgłoś
a to wielka szkoda, że jednak bez anneke :(
DTP
Staalkyer
Staalkyer (wyślij pw), 2011-05-27 09:06:19 | odpowiedz | zgłoś
słowem Devin będzie teraz grał muzykę lżejszą i przyjemniejszą - ciekawe co z tego wyjdzie? Gdy dekadę temu Justin Broadrick porzucił piekielną maszynerię Godflesh kierując się w subtelniejsze muzyczne rejony, powstało znakomite Jesu. Devinowi wypada więc życzyć powodzenia...
re: DTP
jabrycov (gość, IP: 178.252.20.*), 2011-05-27 13:42:29 | odpowiedz | zgłoś
Tyle, ze Godflesh wrocil. Miejmy nadzieje, ze SYL kiedys tez wroci.
re: DTP
Staalkyer
Staalkyer (wyślij pw), 2011-05-27 15:18:35 | odpowiedz | zgłoś
wrócili dopiero po blisko dekadzie i tylko w postaci koncertowej - ale... niezbadane są wyroki itd.
re: DTP
jabrycov (gość, IP: 178.252.20.*), 2011-05-27 18:03:24 | odpowiedz | zgłoś
Bylem na Asymmetry Festival i gadalem z G.C. Green'em i powiedzial mi, ze planują plyte na przyszly rok pod szyldem Godflesh :)
aj ar
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2011-05-26 23:16:40 | odpowiedz | zgłoś
Przestańmy go pytać, czy SYL wróci - wtedy przestanie zaprzeczać ;)

Co do IR8, to kiedyś ukazał się split demówek projektów IR8 i Sexoturica, więc coś pod tym szyldem wydali...

Na Sonisphere będzie miał tyle czasu, że na pewno pokaże za mało :(

Kiedyś w jakimś wywiadzie mówił, że jako na urozmaicenie utworu stawia nie na solówki, tylko na orkiestrację. Jego współpraca z orkiestrą jest więc chyba czymś, do czego musiało w końcu dojść.

Materiały dotyczące zespołu

Czy robisz kopie bezpieczeństwa swoich danych?