zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 18 listopada 2019

recenzja: Am I Blood "The Truth Inside The Dying Sun"

7.09.2005  autor: Michał M.
okładka płyty
Nazwa zespołu: Am I Blood
Tytuł płyty: "The Truth Inside The Dying Sun"
Utwory: War Of My Misery; Gone With You; Lies Wrote Mysteries; The Truth Inside The Dying Sun; Painful Ignorance; The Saddest Grief; Struggle In Disarray; The One Who Forgives; Supremacy Of Failure; Collapse Of Ritual Belief
Wykonawcy: Pekka Sauvolainen - instrumenty perkusyjne; Toni Gronroos - gitara basowa; Ilves - gitara; Max Karling - gitara; Janne Kerminen - wokal
Wydawcy: A1Metal
Rok wydania: 2001
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 7

Am I Blood, mając już na swoim koncie trzy pełnowymiarowe wydawnictwa, do amatorów nie należą, tak jak i ich najnowszy album, amatorskim nazwany być nie może. Finowie są mocno zafascynowani dokonaniami Metalliki z czasów jej największej świetności, co słychać na każdym kroku - od śpiewu Janne Kerminena po kompozycje utworów. Wprawdzie do jakości produkcyjnej opus magnum Amerykanów brakuje im dużo, to jednak nie kuleje ona nic a nic. Co rzadkie - Am I Blood to naśladownictwo nie wychodzi na złe! Przeciwnie, kawał solidnego thrashu w czystym "czarnoalbumowym" stylu. Można by narzekać, że kopiowanie stylu, że to już było i tak dalej, lecz Finowie robią to wszystko w sposób na tyle finezyjny iż słuchacza nie odrzuca od płyty z obrzydzeniem i słowem "kalka!" w głowie.

Zespół Am I Blood zdecydowanie zasługuje na uwagę i udowadnia, że da się tworzyć muzykę podobną do swych idoli, nie powielając przy okazji ich pomysłów, a utwory takie jak "Gone With You" czy "Lies Wrote Mysteries" spokojnie mógłby, jak kiedyś Metallica, zawojować listy przebojów MTV.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Am I Blood "The Truth Inside The Dying Sun"
bobyyy (gość, IP: 93.105.177.*), 2016-01-05 07:37:56 | odpowiedz | zgłoś
kapela jest poprostu rewelacyjna mysle ze niema ogromnej przesady gdyby porównywać ja z wielką metallicą uważam ze taki album mogł by nagrac James Heatfield i spółka solidne granie dlamnie 10/10 polecam!!!!
re: Am I Blood "The Truth Inside The Dying Sun"
Thrash Lover (gość, IP: 194.11.254.*), 2016-01-05 10:37:12 | odpowiedz | zgłoś
Ale czemu nigdy nie udalo im sie przebic na rynku muzycznym?
re: Am I Blood "The Truth Inside The Dying Sun"
binadra
binadra (wyślij pw), 2016-01-05 14:11:28 | odpowiedz | zgłoś
Bo to zwykłą kopia ;)