zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 24 września 2023

recenzja: Anal Cunt "It Just Gets Worse"

10.09.2000  autor: Kornik
okładka płyty
Nazwa zespołu: Anal Cunt
Tytuł płyty: "It Just Gets Worse"
Utwory: I Became a Counselor so I Could Tell Rape Victims: "They Asked for It"; Easy E got A.I.D.S. from Freddie Mercury; I Like Drugs and Child Abuse; Laughing While Lennard Peltier Gets Raped in Prison; I Convinced You to Beat Your Wife on a Daily Basis; I Sent Concentration Camp Footage to America's Funniest Home Videos; Rancid Sucks (And The Clash Sucked Too); I Paid J. Howell to Rape You; I Pushed Your Wife in Front of the Subway; Extreme Noise Terror are Afraid of Us; You Rollerblading Faggot; I Sent a Thank You Card to the Guy who Raped You; I Lit Your Baby on Fire; Body by Auschwitz; I Intentionally Ran Over Your Dog; Sweatshops are Cool; Women - Nature's Punching Bag; I Snuck a Retard into a Sperm Bank; Your Kid Committed Suicide Because You Suck; I Ate Your Horse; Hitler was a Sensitive Man; You Robbed a Sperm Bank Because You're a Cum Guzzling Fag; I Made Your Kid Get A.I.D.S. so You Could Watch it Die; I Fucked Your Wife; Into the Oven; I Gave NAMBLA Pictures of Your Kid; The Only Reason Men Talk to You is They Want to Get I aid, You Stupid Fucking Cunts; I Made Fun of You Because Your Kid Just Died; Domestic Violence is Really, Really, Really Funny; Dictators are Cool; Dead Beat Dads are Cool; I'm Really Excited About the Upcoming David Buskin Concert; Being Ignorant is Awesome; You're Pregnant, so I Kicked You in the Stomach; Chris Barnes is a Pussy; Tim is Gay; BT-AC; I Sold Your Dog to a Chinese Restaurant; I Got an Office Job for the Sole Purpose of Sexually Harassing Women
Wykonawcy: Nate Linehan - instrumenty perkusyjne; Josh Martin - gitara; Seth Putnam - wokal
Premiera: 1999
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 10

Anal Cunt nie cieszy się w naszym kraju zbyt dużą popularnością, a szkoda, bo jest to projekt naprawdę jedyny w swoim rodzaju. Być może składa się na to brak polskiego wydawcy, a być może twórczość bostończyków, która charakteryzuje się raczej dużymi odchyleniami od przyjętych norm i zasad. Choć muzycy Anal Cunt na kolejnych krążkach nie grzeszą wielkimi umiejętnościami technicznymi, choć trudno jest tu znaleźć jakiekolwiek normalne walory artystyczne, to jednak polecam zaznajomienie się z tą formacją. O tym czy jest tego warta, świadczy chyba najlepiej ilość, bądź co bądź kiepskich, ale jednak naśladowców.

Wszystkie utwory Anal Cunt są bardzo podobne do siebie. Kilkadziesiąt sekund zdrowego napierdalania, połączone z wydzieraniem się Putnama, który wypluwa kolejne teksty z prędkością światła (dzięki czemu nie można ich zrozumieć i chyba dlatego nikt się ich nie czepia). Ilekroć słucham płyt Anal Cunt, wydaje mi się, że wszystkie tracki powstały w ciągu jednego popołudnia, a całość została nagrana podczas próby na jakimś złomiastym czterośladzie. W przypadku "It Just Gets Worse" sprawa wygląda nieco lepiej. Nie wiem ile czasu powstawały same utwory, ale nagrane są przyzwoicie i wreszcie można coś z tego hałasu wyłowić. Jednak rzeczą, która najbardziej przyciąga do Anal Cunt nie jest ich muzyka, ale bezkompromisowe teksty. Od zawartych w lirykach wulgaryzmów puchnie głowa - takie potoku rzygów to ja jeszcze nie widziałem. Oberwało się praktycznie wszystkim: prezenterom telewizyjnym, muzykom, skate'om, emigrantom, a nawet indykom przeznaczonym do konsumpcji w święto Dziękczynienia. Na płycie znajdziemy rozjeżdżane ciężarówką psy, rżnięte przez listonoszów żony, posuwających się gejów, eksterminację nie narodzonych dzieci zwaną potocznie aborcją, choroby weneryczne, peany na cześć obozów koncentracyjnych, a także pochwałę dyktatorów, z których ten najbardziej popularny - Adolf Hitler, okazuje się być według Putnama bardzo wrażliwym człowiekiem (nie palący wegetarianin, miłośnik sztuk pięknych, martwiący się o wzrastający wyż demograficzny ;). W tekstach znalazł się także polski akcent, chodzi mi tutaj o utwór "Body by Auschwitz", opowiadający historię tłustego kolesia, dla którego jedyną kuracją odchudzającą wydaje się być pobyt w Oświęcimiu. Dużo bluzgów leci też pod adresem znanych postaci ze świata ciężkiej muzy. Bohaterem utworu nr. 35 jest sam Chris Barnes ("...You got kicked out from Cannibal Corpse because you suck..."), osobny tekst poświęcono także grupie Extreme Noise Terror ("There's 3 of us, there's 6 of you. We'll still beat the shit out of you. Your band sucks, your band is gay. You kicked us off the tour, 'cause we blow you away..."). Oprócz tego w równym stopniu Putnam najeżdża jeszcze na takie kapele jak: Korn, Bikini Kill(?), Rancid, Marilyn Manson, Lynyrd Skynyrd, czy Six Feet Under. Co ciekawsze, Anal Cunt nie robi sobie jaj z religii, choć przypuszczam, że także i na tym polu Putnam miałby sporo do powiedzenia. Dewoci mogą więc spać spokojnie.

Bostończycy chwalą się, że jest to najbardziej brutalna i bezkompromisowa płyta w ich dorobku. Z pierwszym stwierdzeniem trudno się zgodzić, wydaje mi się że brutalniej to Anal Cunt grał parę dobrych lat temu, jeśli zaś chodzi o bezkompromisowość, to już same tytuły utworów mówią za siebie. Wymuszanie na tym zespole naklejanie jakichkolwiek nalepek ostrzegających o zawartości lirycznej płyty mija się chyba z celem. Zapewne wielu z Was uzna mnie za jakiegoś zwyrodnialca, ale muszę stwierdzić, że ten krążek zajebiście mi się podoba. Jest to pozycja z jaką każdy fan ekstremalnej muzyki zapoznać się powinien.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Anal Cunt "It Just Gets Worse"
laskxwski (wyślij pw), 2021-10-20 21:30:16 | odpowiedz | zgłoś
Szkoda że Seth'a już z nami nie ma, i to w sumie już od dekady
lkjfg
Grindak (wyślij pw), 2008-02-09 01:55:31 | odpowiedz | zgłoś
doskonaly album ,n ie inaczej, napierdalac!@
re: lkjfg
rodolfo (wyślij pw), 2008-02-10 13:36:09 | odpowiedz | zgłoś
A jakże.