zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 20 października 2020

recenzja: Biohazard "Means To An End"

4.11.2005  autor: Do diabła
okładka płyty
Nazwa zespołu: Biohazard
Tytuł płyty: "Means To An End"
Utwory: My Life, My Way; The Fire Burns Inside; Killing To Be Free; Filled With Hate; Devotion; Break It Away From Me; Kings Never Die; Don't Stand Alone; To The Grave; Set Me Free
Wykonawcy: Evan Seinfeld - gitara basowa, wokal; Billy Graziadei - gitara, wokal; Danny Schuler - instrumenty perkusyjne; Scott Roberts - gitara
Wydawcy: SPV Records
Rok wydania: 2005
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 7

Wieść, że Biohazard nagrał płytę w klimacie "Urban Discipline" i "State of the World Address" nieco mnie zaniepokoiła. Obie powyższe pozycje to oczywiście klasyka uznawana za szczytowe osiągnięcie zespołu, ale takie wracanie do korzeni często kończy się tylko powielaniem starych pomysłów. Jak jest tym razem?

Nie da się nie zauważyć tej specyficznej aury, która rzeczywiście przywodzi na myśl nagrania z pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych, choć "Means To An End" otwiera riff żywcem wyjęty z "Open Your Eyes" z poprzedniej płyty. Kompozycje i brzmienie bliższe są też ww. okresowi niż późniejszym eksperymentom. Prawdę mówiąc, "Means To An End" brzmi jak płyta nagrana po "State...", naturalna kontynuacja tamtej stylistyki.

Napisałem "kontynuacja", bo nie jest to szczęśliwie kalka. Brzmienie jest cięższe, ale nie tak ociężałe jak na "Uncivilization", ani nie tak napastliwe jak na "Kill Or Be Killed", za wyjątkiem może histerycznych wokali Billy'ego. W kompozycjach pojawia się kilka smaczków, jak zwolnienia w "Killing To Be Free", czy nieparzyste rytmy w "To The Grave". Poza tym to po prostu stary dobry Biohazard - mocny, zdecydowany hardcore.

Jeśli ktoś czekał na taki powrót do korzeni, "Means To An End" nie powinno go rozczarować. Dla mnie, mimo że to niewątpliwie dobra płyta, jest to jednak krok do tyłu po nowatorskim "Kill Or Be Killed".

Komentarze
Dodaj komentarz »

Oceń płytę:

Aktualna ocena (91 głosów):

 
 
78%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Najchętniej czytane recenzje

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Czy masz książ(ecz)ki z tekstami utworów i ich tłumaczeniami na język polski?