zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 17 listopada 2019

recenzja: Deathcamp Project "Away From You"

2.10.2004  autor: m00n
okładka płyty
Nazwa zespołu: Deathcamp Project
Tytuł płyty: "Away From You"
Utwory: Away From You; Spiritual Cramp
Wykonawcy: Void - wokal, gitara; Betrayal - gitara basowa, syntezatory, sample, programowanie
Rok wydania: 2003
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 7

Przez kilkanaście miesięcy na mojej półce z płytami kurzył się singiel kluczborskiego Deathcamp Project, noszący tytuł "Away From You". Zupełnie o nim zapomniałem, tak więc czym prędzej nadrabiam tą zaległość. Zespół, w którego skład wchodzą Void i Betrayal, istnieje od października 2001 roku. W ciągu trzech lat duet nagrał dwa materiały demo, "End" (2001) oraz "Wired" (2002), wspomniany singiel, oraz EPkę "Laxa(C)tive" (2004), a obecnie szykuje się do debiutanckiego albumu.

"Away From You" to dwa kawałki trwające łącznie niewiele ponad siedem minut, a jedyną tutaj kompozycją autorską jest utwór tytułowy. Muzyka Deathcamp Project stylistycznie oscyluje w okolicach death rocka. Niski, może trochę posępny wokal na tle nienachalnego automatu perkusyjnego, "szumiącej" gitary i punkowo-gotyckiego basu tworzy mroczną, niepokojącą atmosferę, kojarzącą się z twórczością Christian Death. Zresztą potwierdzeniem muzycznych fascynacji członków Deathcamp Project jest zawarty na płytce całkiem niezły cover rzeczonej formacji, "Spiritual Cramp".

Niezwykle krótka zawartość singla nie pozwala na gruntowniejsze zapoznanie się z Deathcamp Project. Niemniej jest to interesujący zespół kierujący swoją muzykę w stronę fanów szeroko pojętego gotyckiego rocka. "Away From You" ukazał się ponad rok temu, pozostaje więc teraz zaczekać nad debiutancki album duetu z Kluczborka. Bo może to być ciekawy materiał.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Deathcamp Project "Away From You"
Marcin Kutera (wyślij pw), 2014-01-22 22:06:29 | odpowiedz | zgłoś
jak dla mnie poprostu elektro-gotyk, za wiele tego death rocka w stylu Christian Death tam nie ma
re: Deathcamp Project "Away From You"
pik (gość, IP: 95.49.183.*), 2014-01-23 19:28:03 | odpowiedz | zgłoś
niemniej sama kapela musiała być inspiracją dla chłopaków z DP i moim zdaniem trochę czuć starego dobrego deathrocka w ich (niektórych) nagraniach
re: Deathcamp Project "Away From You"
Marcin Kutera (wyślij pw), 2014-01-23 22:25:07 | odpowiedz | zgłoś
pewnie tak. Ogólnie bardzo dobry i wyraźnie wyróżniający się zespół w gatunku. Widać, że mają dobre inspiracje.
Super band!
happynewyear (gość, IP: 31.61.13.*), 2011-12-31 11:16:30 | odpowiedz | zgłoś
uwielbiam wokal, bas a zwłaszcza brzmienie!
w listopadzie DP nagrali nowy album ''Painthings'' warto to poznać, tym bardziej jesli jesteś fanem death rocka, ogólnie mrocznej muzy, czy nawet depeche mode;) perełka na naszej scenie jesli chodzi o takie klimaty.