zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 21 października 2021

recenzja: In Extremo "Verehrt Und Angespien"

17.02.2000  autor: Do diabła
okładka płyty
Nazwa zespołu: In Extremo
Tytuł płyty: "Verehrt Und Angespien"
Utwory: Merseburger Zauberspruche; Ich kenne alles; Herr Mannelig; Pavane; Spielmannsfluch; Weiberfell; Miss Gordon Of Gight; Werd ich am Galgen hochgezogen; This Corrosion; Santa Maria; Vanner och Frande; In Extremo; Herr Mannelig (acoustic version)
Wydawcy: Mystic Production, Metal Blade Records
Premiera: 2000
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 10

Połączenie metalu z muzyką średniowieczną to najtrafniejsze określenie twórczości niemieckiego In Extremo i zarazem jedno z moich muzycznych marzeń... spełnione. Grupka ludzi, wyglądających jakby pochodzili z innej epoki, w doskonały sposób połączyła średniowieczne motywy i instrumentarium z ciężkimi gitarami, tworząc niesamowitą, niepowtarzalną muzykę. Panowie ci sięgnęli do autentycznych kompozycji średniowiecznych i ludowych, przerabiając je na swoją modłę, ale nie brakuje w ich muzyce utworów w pełni lub częściowo autorskich.

Utwory można podzielić na bardziej i mniej średniowieczne w klimacie. Do tych pierwszych na pewno można zaliczyć "Merseburger Zauberspruche", "Herr Mannelig" i "Miss Gordon Of Gigh". W tych kawałkach największy nacisk położono na nawiązania do muzyki dawnej. Ostatni z nich jest w pełni instrumentalny. Zagrany bez jakichkolwiek nowoczesnych instrumentów, podobnie jak akustyczna wersja "Herr Mannelig" (bonus). Pozostałe utwory stanowią połączenie styli. Wyróżniają się jeszcze trzy piosenki - "Weiberfell" i "In Extremo" - kompozycje prawie czysto metalowe i "This Corrosion" - rewelacyjny cover The Sisters Of Mercy, odegrany na modłę In Extremo, z całym ich instrumentarium. Jest to jeden z najlepszych kawałków z tej płyty, powstał do niego zresztą teledysk.

In Extremo nagrali naprawdę doskonałą płytę, oryginalną i różnorodną. Wady? Nie rozumiem tekstów :). Polecam.

Komentarze
Dodaj komentarz »