zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 16 grudnia 2019

recenzja: Jerry Cantrell "Degradation Trip"

4.11.2002  autor: Do diabła
okładka płyty
Nazwa zespołu: Jerry Cantrell
Tytuł płyty: "Degradation Trip"
Utwory: Psychotic Break; Bargain Basement Howard Hughes; Anger Rising; Angel Eyes; Solitude; Mother Spinning In Her Grave (Glass Dick Jones); Hellbound; Give It A Name; Castaway; She Was My Girl; Chemical Tribe; Spiderbite; Locked On; Gone
Wykonawcy: Jerry Cantrell - wokal, gitara; Robert Trujillo - gitara basowa; Mike Bordin - instrumenty perkusyjne
Wydawcy: Roadrunner Records
Rok wydania: 2002
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 7

Jerry Cantrell, znany niektórym z Alice In Chains, w celu napisania kompozycji zawartych na tej płycie, zamknął się w swoim domu na cztery miesiące. Jak na prawdziwego grunge'owca przystało, nie mył się wtedy za wiele; poświęcił się za to komponowaniu. Efektem tego przedsięwzięcia jest 25 kawałków, z czego 14 można znaleźć na "Degradation Trip". Jest to czternaście dość zróżnicowanych, miłych dla ucha utworów, będących czymś na kształt grzeczniejszej "Alicji". Z resztą skojarzeń z macierzystą formacją Cantrell się nie wyrzeka, traktując je wręcz jako komplement.

Muzyka zawarta na "Degradation Trip" nie należy do przesadnie skomplikowanych, za to na pewno zagrana jest ze sporym wyczuciem, precyzją i dbałością o brzmienie. Tak naprawdę jedynym poważnym mankamentem tego krążka jest jego długość trwania. Tu po prostu nie ma pomysłów na 72 minuty muzyki i od pewnego momentu utwory oferują już zbyt mało nowych wrażeń. Ale tak, czy owak, nowe wydawnictwo Cantrella to płyta dobra, zawierająca wiele ciekawych melodii i aranżacji, godna polecenia nie tylko fanom gatunku.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Oceń płytę:

Aktualna ocena (143 głosy):

 
 
85%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Muzyki ilu pochodzących z Azji zespołów rockowych lub metalowych często słuchasz?