zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 10 grudnia 2019

recenzja: Kalmah "For The Revolution"

25.07.2008  autor: Tomasz "YtseMan" Wącławski
okładka płyty
Nazwa zespołu: Kalmah
Tytuł płyty: "For The Revolution"
Utwory: For The Revolution; Dead Man's Shadow; Holy Symphony of War; Wings of Blackening; Ready For Salvation; Towards The Sky; Outremer; Coward; Like A Slave
Wykonawcy: Pekka Kokko - wokal, gitara; Antti Kokko - gitara; Timo Lehtinen - gitara basowa; Marco Sneck - instrumenty klawiszowe; Janne Kusmin - instrumenty perkusyjne
Wydawcy: Spikefarm Records, Mystic Production
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 7

Na swoim najnowszym albumie zespół Kalmah niemal powiela pomysł na muzykę zaprezentowany na poprzedniej płycie "The Black Waltz". Różnice wprawdzie można usłyszeć, ale bez dwóch zdań są to tylko niuanse, które nie decydują o odbiorze całości.

Nadal mamy więc do czynienia z bardziej agresywną wersją Children Of Bodom, którą na "For The Revolution" wzbogacono o elementy skandynawskiego folku. Jest może minimalnie ostrzej i agresywniej, klawiszy jest trochę mniej, a wokal zyskał na drapieżności - jest bardziej mroczny i głęboki. Poza chwilami zbyt plastikowymi klawiszami trudno się przyczepić do strony wykonawczej, a pomysłów na granie też zespołowi nie brakuje. Z dziewięciu numerów wyróżniłbym balladowe, zbudowane na spokojnych gitarach "Ready For Salvation", dynamiczne "Like A Slave", "Dead Man's Shadow" z chwytliwym motywem klawiszowych i najbardziej poplątane "Holy Symphony Of War".

W sumie płyta jest wprawdzie mało oryginalna, ale nadal jest to dobre, odpowiednio drapieżne, ale i odpowiednio melodyjne granie.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Oceń płytę:

Aktualna ocena (68 głosów):

 
 
73%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

- Kalmah

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Którą kuchnię lubisz najbardziej?