zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 2 lipca 2020

recenzja: Love Like Blood "Enslaved + Condemned"

13.02.2001  autor: Marcin Ratyński
okładka płyty
Nazwa zespołu: Love Like Blood
Tytuł płyty: "Enslaved + Condemned"
Utwory: Love Kills; Cry Out; Dying Nation; Slow Motion; The River; 7 Seconds; The Silver Shot; Passionate; Violation; Bleeding; Like A Bird; Remember
Wydawcy: Hall Of Sermon
Rok wydania: 2000
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 9

"Enslaved + Condemned" to już szósty studyjny, pełnometrażowy album formacji Love Like Blood, a drugi nagrany dla szwajcarskiej wytwórni Hall Of Sermon. Trzon tej niemieckiej grupy od momentu powstania tworzą bracia Yorck i Gunnar Eysel. To oni odpowiadają za muzykę i teksty zespołu, kształtują jego wizerunek i wyznaczają przyszłą drogę rozwoju. Trzynastoletnia historia grupy świadczy o dużym zaangażowaniu w proces twórczy.

Love Like Blood zaczynał w bardzo trudnym okresie dla rocka gotyckiego w Niemczech, był właściwie głównym motorem napędowym ponownego rozwoju tej sceny. Zdarzały im się płyty słabsze ("Flags Of Revolution", "Exposure") oraz te, które doczekały się statusu albumów klasycznych w swoim gatunku ("An Irony Of Fate", "Odyssee").

Najnowszą propozycję - "Enslaved + Condemned" - na pewno zaliczyć można do bardzo udanych. Produkcją tego krążka zajął się Simon Efemey, człowiek odpowiedzialny choćby za brzmienie "Draconian Times" Paradise Lost. Nie muszę chyba dodawać, że od strony realizacyjnej "Enslaved + Condemned" stoi na najwyższym poziomie. Niesamowicie klarowne i przestrzenne brzmienie nadaje tej płycie charakteru. Samym kompozycjom również nic nie można zarzucić. Nawet z pozoru kontrowersyjny cover "7 Seconds" świetnie wpasowuje się w atmosferę albumu.

Love Like Blood w schematy rocka gotyckiego wpletli mocne, wręcz metalowe fragmenty, które ożywiły i dodały dynamiki całości. Zresztą te metalowe inklinacje pojawiły się również na poprzednim krążku grupy. Okazało się, że to właśnie rzeczony "Snakekiller" był początkiem nowej drogi zespołu.

"Enslaved + Condemned" to dwanaście rasowych, gotyckich hymnów i jeśli lubicie takie granie, to ta płyta jest wręcz obowiązkowa.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Oceń płytę:

Aktualna ocena (52 głosy):

 
 
71%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Jakim typem słuchacza jesteś?