zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 1 marca 2021

recenzja: Manilla Road "Crystal Logic"

10.06.2001  autor: Michał Martyniak
okładka płyty
Nazwa zespołu: Manilla Road
Tytuł płyty: "Crystal Logic"
Utwory: Prologue; Necropolis; Flaming metal system (bonus song); Crystal logic; Feeling free again; The riddle master; The ram; The veils of negative existance; Dreams of eschaton / Epilogue
Wydawcy: Iron Glory Records
Rok wydania: 1983
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 10

"Crystal Logic" to trzecia płyta amerykańskiego zespołu, który nie cieszył się zbyt dużą popularnością w Europie z powodu bardzo małego nakładu środków na reklamę. Wielu sądzi, że to ich pierwszy krążek, ale to nie prawda. Prawdą jest jednak, że na tej płycie zaczęli wypracowywać już swój własny wyjątkowy styl. To arcydzieło epickiego metalu. Płyta utrzymana jest jak na Manilla Road przystało w baśniowych klimatach, opowiada o mistycznej walce dobra ze złem, o wikingach, którzy zawsze bronić będę swojego świętego miasta.

Płyta rozpoczyna się świetnym intrem, które przenosi nas w świat baśni i magii. "Necropolis" to krótki, ale bardzo żywy utwór, który jeszcze przez długi czas pozostaje w głowie. Tak samo tytułowy "Crystal Logic", w którym zespół doskonale radzi sobie ze zmianami tempa. "Flaming Metal System" został dodany jako bonus na nowej zremasterowanej wersji płyty i po dzień dzisiejszy uznawany jest za jeden z najlepszych utworów w historii heavy metalu. Najbardziej rozbudowany ze wszystkich jest ostania kompozycja połączona z "Epilogiem". Sam "Dreams Of Eschaton" trwa prawie 10 minut! Zaczyna się świetnym akustycznym wejściem, a później przeradza się w silne metalowe uderzenie.

Według mnie najlepszym ze wszystkich utworów na "Crystal Logic" jest "The Veils Of Negative Existance", który zaczyna się niesamowitym krzykiem Marka Sheltona i wręcz perfekcyjnie dopracowanym tekstem, mówiącym o strażniku mistycznego świata, walczącego ze złem.

Jeśli jesteś fanem epickiego metalu, lubisz doskonałą muzykę i chcesz odkryć w muzyce coś niesamowitego, to polecam Ci album "Crystal Logic" Manilla Road.

Komentarze
Dodaj komentarz »