zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 22 października 2020

recenzja: Verminous "Impious Sacrilege"

11.11.2003  autor: tymothy
okładka płyty
Nazwa zespołu: Verminous
Tytuł płyty: "Impious Sacrilege"
Utwory: Intro; Spawn of Satan Curse; Impious Genocide; Malevolent Effacement; Chanting of Ghouls; Salvation by Extermination; Of Evil Blood; Grotesque Visions; Rapt in Malignity; Verminous Fluids
Wykonawcy: Germaniac - gitara, wokal; Pelle - gitara; Slimer Frodeberg - gitara basowa; Agge - instrumenty perkusyjne
Wydawcy: Xtreem Music
Rok wydania: 2003
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 8

Xtreem Music zdaje się gustować w takich ekstremalnych kapelach jak Verminous. Młodziutki to zespół, ale wymiatają aż skalp zrywa. "Impious Sacrilege" to "pierwotny" szwedzki death metal, który nie był skażony zespołami pokroju In Flames. Takiego pierdolnięcia, jakie serwuje Verminous właśnie mi trzeba - krótko, zwięźle i na temat, bez owijania w bawełnę - prosto między patrzenie a wąchanie. Gdy na świat wylewa się rzeka piekielnej lawy, jaką jest niewątpliwie muzyka tych Szwedów, ludzie zatrzaskują drzwi i chowają się po kątach, bo Szatan obejmuje wtedy rządy nad tym padołem nędzy i rozpaczy.

"Impious Sacrilege" to dziesięć piekielnych hymnów, które sieją wokół chaos i zniszczenie, deprawując niewinne duszyczki swoją grzesznością, okaleczając ciała swoją intensywnością i brutalnością. Wściekły to materiał i między innymi dlatego tak mi się podoba. Żadnych kompromisów, żadnej litości - wyłącznie agresja, demoralizacja i ból. Nie trzeba technicznych połamańców, by muzyka zachwycała, przecież liczą się emocje, te negatywne oczywiście, a tych na "Impious Sacrilege" jest bez liku. Każdy miłośnik ostrego jak brzytwa szwedzkiego death metalu poczuje się jak w raju, tfu, jak w piekle, gdy zaleje go ta gorąca fala muzyki Verminous.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Oceń płytę:

Aktualna ocena (41 głosów):

 
 
68%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Najchętniej czytane recenzje

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Czy robisz kopie bezpieczeństwa swoich danych?