zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 24 stycznia 2022

recenzja: Waltari "Radium Round"

5.10.2001  autor: Michu
okładka płyty
Nazwa zespołu: Waltari
Tytuł płyty: "Radium Round"
Utwory: Back To The Bottom; Every Bad Day; Broken Bizarre; Power Of Thoughts; Atom Angel; Number None; Radium Round; Love Rocket; The Plan; City Neurotic; Scum; 4000 Years
Wydawcy: EMI
Premiera: 1999
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 7

Pomysł stary jak świat: połączyć mnóstwo stylów muzycznych w jeden tygiel, zamieszać i podać jako wybuchową mieszankę. Pomysł znany chociażby z innych płyt Waltari, czy zapomnianych już (a szkoda!) metalowych komików Lawnmower Deth. Metal, pop, disco, techno, rock połączone na jednym albumie. Świadectwo postmodernistycznych (cokolwiek to słówko w ogóle znaczy) czasów i rezultat dobrej zabawy w studio.

Powtórzę jeszcze raz, pomysł oryginalny nie jest, ale rezultat wyszedł nadspodziewanie wdzięcznie i lekko. Słuchając "Radium Round" wiemy, iż to cały czas ta sama kapela, mimo tego, że piosenki są od siebie różne. Zapewne płyta nie spodoba się osobom, które walczą z "komercją" (kolejne słowo semantycznie puste!), bo wedle kryterium "komercyjności" taką zapewne jest. Początek pierwszego utworu może niektórych przestraszyć, bo oto po odpaleniu płytki słyszymy kobiecy wokal, jakby żywcem wyjęty z jakiegoś dyskotkowego przeboju, za parę sekund wchodzi dance'owy beat i gitary. No i do przodu.

"Radium Round" jest płytą radosną, zabawną i niezwykle melodyjną. Wszystkie utwory są potencjalnymi przebojami, i szkoda tylko, że promuje się fiński HIM, a nie Waltari, który jest zespołem ciekawszym i po odpowiedniej promocji w mediach zrobiłby furorę na oficjalnych listach przebojów.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Waltari "Radium Round"
universal_soul (gość, IP: 2.96.221.*), 2013-10-03 02:55:32 | odpowiedz | zgłoś
Lawnmowera kiedyś podsłuchiwałem ale to nie ten poziom co Waltari - zwykłe podśmiewki i łojenie bez sensu dobre na pijackie nasiadówki.
Waltari jest naprawdę niezłe
re: Waltari "Radium Round"
DrJeep (wyślij pw), 2013-10-03 12:56:15 | odpowiedz | zgłoś
Fakt Waltari to klasa sama w sobie, ostatnio nawet przypomniałem sobie płytę Big Bang.