zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 1 grudnia 2020

recenzja: War Of Ages "Return to Life"

24.04.2012  autor: Grzegorz "Chain" Pindor
okładka płyty
Nazwa zespołu: War Of Ages
Tytuł płyty: "Return to Life"
Utwory: Immortal; Redeemer; Fallen Idol; Silent Night; M.E.B; Song of Solomon; With Honor; Psalms; Final Act; Unite
Wykonawcy: Leroy Hamp - wokal; Alex Hamp - instrumenty perkusyjne; Steve Brown - gitara; Branon Bernatowicz - gitara; T.J Alford - gitara basowa
Wydawcy: Facedown Records
Rok wydania: 2012
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 8

Po średnio udanym - albo inaczej: umiarkowanym "Eternal" - grupa War Of Ages z Eerie w amerykańskim stanie Pensylwania powraca z nowym materiałem, silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Nomen omen, sam tytuł albumu "Return To Life" sugeruje, że zespół po dwóch latach (w tym i jednej wizycie w naszym kraju) wyciągnął należyte wnioski. Ujmując rzecz najprościej, intensyfikacji uległy wszystkie charakterystyczne dla tej formacji elementy, jak ilość solówek (oszałamiający, thrashmetalowy feeling), jeszcze większy nacisk położono na aranż utworów oraz dobór riffów (faworyci "Fallen Idol" i potężny "Song Of Solomon"), czyste wokale (i to jakie! - Josh Gilbert z As I Lay Dying ma niezłą konkurencję) są stałym punktem we wszystkich utworach, a trzon zespołu w postaci braci Hamp pokazuje że, zarówno jeśli chodzi o kreatywność (Alex za garami wreszcie gra intensywniej, brutalniej, momentami thrash - deathowo), jak i - uwaga - czysty fun z "gry", War Of Ages nie ma sobie równych.

Chrześcijański label Facedown Records może się pochwalić pierwszym tak znaczącym wydawnictwem w 2012 roku. Niebawem na świat wyjdzie kolejny opus moich ulubieńców z For Today i jeśli chodzi o ten specyficzny gatunek muzyki, jakim jest chrześcijański metalcore, coś czuję, że będzie za co dziękować Panu Bogu.

Komentarze
Dodaj komentarz »
eternal słabym albumem?
kebob
kebob (wyślij pw), 2012-04-24 19:15:16 | odpowiedz | zgłoś
śmiech! To jest bardzo miły, ciepły i klimatyczny chłodny album.

Oceń płytę:

Aktualna ocena (22 głosy):

 
 
50%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Czy dzielisz się ze znajomymi swoimi muzycznymi odkryciami?