zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 kwietnia 2021

Lunatic Soul wyda "Fractured" jesienią

10.02.2017 12:47  autor: Verghityax, źródło: Mystic Production

Lunatic Soul, projekt Mariusza Dudy z Riverside, zapowiedział wydanie następcy "Walking on a Flashlight Beam". Piąty longplay studyjny Lunatic Soul będzie nosił tytuł "Fractured" i ukaże się jesienią 2017 roku za sprawą Mystic Production.

Mariusz Duda komentuje: "Lunatic Soul się zmienia. Gdybym miał tę muzykę w jakiś sposób określić, to nazwałbym ją 'mroczną i transową melancholią', z większą ilością elektroniki i ostrzejszego brzmienia. Nie zabraknie jednak lirycznych fragmentów, w dwóch utworach pojawi się bowiem orkiestra symfoniczna, z którą współpracowałem po raz pierwszy w swojej karierze. Nowy Lunatic Soul będzie odważnym, bogatym i bardzo intensywnym muzycznie albumem, będącym raczej początkiem nowego stylu niż kontynuacją poprzedniego. Mam wrażenie, że wszystkie moje muzyczne doświadczenia zmierzały właśnie tutaj i że będzie to jedna z najlepszych płyt, jakie udało mi się stworzyć".

Riverside, Katowice 27.06.2015, fot. Verghityax
Riverside, Katowice 27.06.2015, fot. Verghityax

Lunatic Soul działa od 2008 roku w Warszawie. W pierwszym etapie działalności Mariusza Dudę wspierał multiinstrumentalista Maciej Szelenbaum. Po wydaniu trzeciej płyty, pt. "Impressions", muzycy zakończyli współpracę i lider Riverside kontynuował projekt na własną rękę. Dyskografię Lunatic Soul zamyka "Walking on a Flashlight Beam" z 2014 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »