zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 października 2020

Green Day udostępnia klip do "Revolution Radio"

15.06.2017 12:06  autor: Verghityax, źródło: profil Green Day na Facebooku

Green Day wypuścił teledysk do "Revolution Radio", tytułowego utworu ze swojego ostaniego albumu studyjnego. W wideo wykorzystano ujęcia z filmu dokumentalnego o historii punk rocka, zatytułowanego "Turn It Around: The Story of East Bay Punk".

W produkcji dokumentu muzyków Green Day wspomógł ich menadżer Pat Magnarella. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali członkowie Rancid, Fat Mike z NOFX, Davey Havok z AFI oraz Jello Biafra z Dead Kennedys. W rolę narratora wcielił się Iggy Pop.

Muzycy Green Day promują swój dwunasty longplay studyjny, zatytułowany "Revolution Radio". Jego premiera odbyła się 7 października 2016 roku za sprawą Reprise Records. W sierpniu światło dzienne ujrzał singiel "Bang Bang", który wspiął się na pierwsze miejsce listy "Billboard" w kategorii "Mainstream Rock Songs".

Płyta nagrana została w Oakland, nad produkcją czuwał sam zespół. Jest to pierwsze dokonanie Green Day od czasu "21st Century Breakdown" z 2009 roku, w którego sesji nagraniowej udziału nie wziął gitarzysta Jason White. W 2016 roku powrócił on do roli koncertowego członka formacji.

Lista utworów:

1. Somewhere Now
2. Bang Bang
3. Revolution Radio
4. Say Goodbye
5. Outlaws
6. Bouncing Off the Wall
7. Still Breathing
8. Youngblood
9. Too Dumb to Die
10. Troubled Times
11. Forever Now
12. Ordinary World

Tagi: Green Day
Komentarze
Dodaj komentarz »