zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 11 grudnia 2017

"Metal Doctrine Festival" w Piekarach Śląskich

15.06.2017 15:32  autor: Verghityax, źródło: profil Offence na Facebooku

Przy Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich odbędzie się 28 lipca 2017 roku pierwsza edycja "Metal Doctrine Festival". Swój udział w przedsięwzięciu potwierdziły zespoły Dragon, Christ Agony, Besatt, czeskie Inferno, Offence, Fetor, Spatial i Bottom.

W roli headlinera festiwalu wystąpi thrash metalowy Dragon, który reaktytował się w 2016 roku w składzie Jarek Gronowski na gitarze, Krystian Bytom na perkusji, Adrian Frelich na wokalu i Krzysztof Oset na basie. Obecnie muzycy pracują nad materiałem na nowy album. Ostatnia płyta Dragon, zatytułowana "Twarze", ukazała się w 1999 roku.

Christ Agony będzie promować album "Legacy", swój dziewiąty longplay studyjny. Premiera wydawnictwa na nośniku fizycznym odbyła się 18 listopada 2016 roku pod egidą Witching Hour Productions. Sesja nagraniowa odbyła się w "Studio 666" w Morągu pod okiem Michała Grabowskiego.

W czerwcu 2017 roku basista i wokalista Reyash podjął decyzję o opuszczeniu Christ Agony po ponad dziesięciu latach współpracy.

Black metalowy Besatt działa od 1991 roku, a jego jedynym stałym członkiem pozostaje basista i wokalista Beldaroh. W ciągu ćwierćwiecza działalności formacja wypuściła dziewięć longplay'ów studyjnych, z których ostatni, pt. "Nine Sins", ukazał się w 2014 roku.

Czesi z black metalowego Inferno odwiedzą Polskę ze swoim siódmym longplay'm studyjnym, pt. "Gnosis Kardias (Of Transcension and Involution)". Jego premiera odbyła się 4 kwietnia 2017 roku pod egidą World Terror Committee. Jest to pierwszy album grupy z Morionem na gitarze, Crudelis na basie i Marcelem Szumowskim na perkusji.

Death metalowy Offence promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Adoration of Black Kingdom". Płyta ujrzała światło dzienne 10 listopada 2016 roku pod banderą Mad Lion Records. Na następcy "R.A.W." z 2014 roku znalazło się dziewięć autorskich kompozycji.

Fetor to death metalowy kwartet z Mysłowic. Zespół ma na swoim koncie splita "Human Abattoir" oraz longplay'a "Abandoned Hope".

Spatial powstał w 2010 roku w Pyskowicach. Kapela ma na swoim koncie debiutancki longplay studyjny, zatytułowany "Silence". Rolę wokalisty w zespole pełni Strzyga, który udziela się także w grupie Heretique.

Śląsko-zagłębiowski Bottom promuje swój trzeci longplay studyjny, pt. "Psychofilia". Sesja nagraniowa odbyła się w lutym i marcu 2017 roku w olkuskim "Zed Studio". Płyta trafiła do sprzedaży 28 kwietnia 2017 roku pod banderą Deformeathing Production.

Wstęp na "Metal Doctrine Festival" jest bezpłatny.

Komentarze
Dodaj komentarz »