zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 października 2018

Black Tundra dołącza do "Stoner & Doom Festiwal"

12.01.2018 15:29  autor: Verghityax, źródło: HappyDying Productions

Warszawska formacja Black Tundra dołączyła do składu szóstej edycji "Stoner & Doom Festiwal" w Katowicach. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16 i 17 lutego 2018 roku w pubie "Faust". Na liście potwierdzonych wykonawców znaleźli się również Sunnata, J. D. Overdrive, o.d.r.a., Throne, Tarlung, Doomster Reich, Mors i Devil In The Name.

Black Tundra powstała w 2016 roku, a jej twórczość stanowi połączenie sludge i doom metalu. W skład zespołu weszli między innymi wokalista Hidden Haze oraz dawny perkusista Dopelord. 6 kwietnia 2017 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album kwartetu, zatytułowany po prostu "Black Tundra". Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Sunnata promuje obecnie album "Zorya", którego premiera odbyła się 11 kwietnia 2016 roku. Na płycie znalazło się pięć autorskich kompozycji, trwających łącznie ponad pięćdziesiąt minut. Materiał został zarejestrowany w listopadzie 2015 roku w studiu "Maq Records". Za produkcję odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

J. D. Overdrive wypuścił 20 października 2017 roku swój czwarty longplay studyjny, pt. "Wendigo". Partie instrumentalne nagrane zostały w "Monochrom Studio", wokalne w "Satanic Audio". Za miksy i mastering odpowiedzialny jest Haldor Grunberg, który współpracował już z zespołem przy albumach "Fortune Favors The Brave" i "The Kindest of Deaths".

Sludgemetalowa o.d.r.a. ma na swoim koncie pięć longplayów studyjnych, z których ostatni, zatytułowany "V", ukazał się 7 kwietnia 2017 roku. Sesja nagraniowa do albumu odbyła się w "Odbiornik Studio", za mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Włoski Throne gra mieszankę sludge i doom metalu. Zespół przywiezie ze sobą drugi longplay studyjny, zatytułowany "Consecrates". Ukazał się on 9 grudnia 2017 roku.

Tarlung pochodzi z Wiednia. Jeszcze przed zagraniem swojego pierwszego koncertu austriackie trio nagrało i wypuściło debiutancki album, zatytułowany po prostu "TarLung". W maju 2017 roku światło dzienne ujrzał drugi longplay, pt. "Beyond The Black Pyramid".

Łódzki Doomster Reich inspiruje się w swej twórczości dokonaniami Black Sabbath, Hawkwind i Saint Vitus. Kwintet wydał dotychczas dwa longplaye oraz EP-kę studyjną. Dyskografię kapeli zamyka płyta "Drug Magick" z 2017 roku.

Mors to nowa formacja złożona z muzyków Pigs In Tank i Gallileous. Grupa ma na swoim koncie debiutancką EP-kę, zatytułowaną "Potrzask".

Katowicki Devil in the Name gra southern rocka. Po nagraniu dwóch demówek muzycy rozpoczęli pracę nad swoim pierwszym longplayem studyjnym.

16-17.02 - Katowice, "Faust"
Bilety: 35 zł (bilet jednodniowy w przedsprzedaży), 40 zł (bilet jednodniowy w dniu koncertu) i 60 zł (karnet)

Komentarze
Dodaj komentarz »