zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 15 grudnia 2018

Volbeat i Tyler Bryant & The Shakedown przed Guns N' Roses

12.03.2018 18:15  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Formacje Volbeat i Tyler Bryant & The Shakedown zaprezentują się przed Guns N' Roses podczas chorzowskiego koncertu Amerykanów. Wydarzenie odbędzie się 9 lipca 2018 roku na "Stadionie Śląskim".

Duńczycy z Volbeat nadal promują swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "Seal the Deal & Let's Boogie". Premiera płyty miała miejsce 3 czerwca 2016 roku. Basista i współzałożyciel zespołu Anders Kjolholm opuścił Volbeat na krótko przed wejściem do studia, partie basu zarejestrował za niego Rob Caggiano. Pod koniec 2018 roku muzycy planują nagrać materiał na swój kolejny album. Będzie to pierwsze dokonanie grupy z basistą Kasparem Larsenem.

Zespół Tyler Bryant & The Shakedown powstał w 2009 roku z inicjatywny Tylera Bryanta. Gitarzysta grał wcześniej solowe koncerty, między innymi na festiwalu Erica Claptona - "Crossroads Festival" w Chicago - i dzielił scenę z takimi muzykami, jak B.B. King czy Johnny Winter. Jako piętnastolatek otrzymał nagrodę "The Robert Johnson Gibson New Generation Award" dla obiecujących gitarzystów.

Do składu zaangażował perkusistę Caleba Crosby'ego, basistę Noah Denney'a i drugiego gitarzystę Grahama Whitforda - syna Brada Whitforda z Aerosmith. w 2017 roku światło dzienne ujrzał drugi longplay studyjny kapeli, zatytułowany po prostu "Tyler Bryant & The Shakedown".

Stadionowa trasa Guns N' Roses w 2018 roku rozpocznie się 3 czerwca w Berlinie i obejmie dalszych siedemnaście koncertów na terenie Europy, w tym pierwszy w historii występ grupy w Estonii.

W styczniu 2016 roku muzycy Guns N' Roses potwierdzili, że gitarzysta Slash i basista Duff McKagan powrócili na łono formacji.

1 kwietnia 2016 w klubie "Troubadour" w Hollywood miał miejsce pierwszy koncert Guns N' Roses po powrocie do składu Slasha i Duffa McKagana. Na scenie do zespołu dołączyli klawiszowiec Dizzy Reed, gitarzysta Richard Fortus i perkusista Frank Ferrer. Koncert odbył się pod szyldem "Not In This Lifetime", nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi Axla Rose na temat ewentualnego powrotu zespołu w starym składzie.

Slash i Duff McKagan należeli do pierwszego składu Guns N' Roses, kiedy zespół rozpoczął działalność w 1985 roku w Los Angeles. Ostatni wspólny koncert Axla Rose i Slasha odbył się 17 lipca 1993 roku na stadionie "River Plate Stadium" w Buenos Aires. Konflikty pomiędzy muzykami sprawiły, że ponad trzy lata później, w październiku 1996, Slash opuścił Guns N' Roses. Duff McKagan udzielał się w kapeli jeszcze przez dziesięć miesięcy, po czym w sierpniu 1997 roku również postanowił odejść. Ze względu na brak aktywności w obozie Guns N' Roses, Duff McKagan grał w Neurotic Outsiders, do którego należeli także Steve Jones z Sex Pistols, John Taylor z Duran Duran i Matt Sorum, były perkusista Guns N' Roses.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Volbeat i Tyler Bryant & The Shakedown przed Guns N' Roses
minus
minus (wyślij pw), 2018-03-13 00:27:39 | odpowiedz | zgłoś
Bardzo dobre supporty, znowu. Nie licząc wygłupu z Dodą oczywiście.
re: Volbeat i Tyler Bryant & The Shakedown przed Guns N' Roses
Econochrist
Econochrist (wyślij pw), 2018-03-12 20:50:15 | odpowiedz | zgłoś
Volbeat? Ciekawe czy tym razem też dadzą nogę jak z drugiego Metalfestu ;>
re: Volbeat i Tyler Bryant & The Shakedown przed Guns N' Roses
Verghityax (wyślij pw), 2018-03-12 23:05:01 | odpowiedz | zgłoś
to samo pomyślałem :D