zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 12 sierpnia 2020

In Flames i Apey & The Pea na "Pol'and'Rock Festival"

13.06.2018 09:35  autor: Verghityax, źródło: polandrockfestival.pl

Formacje In Flames, Apey & The Pea i Vile Assembly dołączyły do składu "Pol'and'Rock Festival", który jeszcze do niedawna funkcjonował pod nazwą "Przystanek Woodstock". Wydarzenie odbędzie się w dniach od 2 do 4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą.

In Flames, Kraków 27.09.2014, fot. Verghityax
In Flames, Kraków 27.09.2014, fot. Verghityax

In Flames nadal promuje "Battles", swój dwunasty longplay studyjny, który trafił do sprzedaży 11 listopada 2016 roku za sprawą Nuclear Blast. Materiał zarejestrowany został w Los Angeles, produkcją zajął się Howard Benson. Jest to ostatnie dokonanie In Flames z basistą Peterem Iwersem. Muzyk rozstał się z formacją pod koniec 2016 roku po niemal dwudziestu latach współpracy. Jego miejsce zajął Bryce Paul.

Zespół założył w 1990 roku gitarzysta Ceremonial Oath - Jesper Stromblad - jako projekt poboczny osadzony w bardziej melodyjnym obliczu death metalu. Trzy lata później muzyk odszedł z macierzystej formacji, tym samym poświęcając się w pełni In Flames. Skład uzupełnili gitarzysta Glenn Ljungstrom i basista Johan Larsson. Przygotowując się do zarejestrowania debiutanckiego albumu, pt. "Lunar Strain", Szwedzi nie mieli jeszcze wokalisty, zwrócili się więc z prośbą o pomoc do Mikaela Stanne z Dark Tranquillity. W roku 1995 do In Flames na stałe dołączył wokalista Anders Friden.

Pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku muzycy In Flames porzucili surowe brzmienie na rzecz bardziej nowoczesnego, wydając albumy "Clayman" i "Reroute to Remain". Z czasem w twórczości grupy zaczęło się pojawiać coraz więcej czystych partii wokalnych, a także elementów eksperymentalnych.

W roku 2010 z In Flames odszedł założyciel Jesper Stromblad, borykający się wówczas z problemami osobistymi. Obecnie kapelę tworzą Anders Friden na wokalu, Bjorn Gelotte i Niclas Engelin na gitarze, Joe Rickard na perkusji i Bryce Paul na basie.

Apey & The Pea to węgierskie trio, grające southern metal. Zespół powstał w 2008 roku po rozpadzie Remembering the Steel - grupy wykonującej covery Pantery. Trzy lata później światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka, pt. "The Day Ends". Obecnie Węgrzy promują swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Hex". Wydawnictwo ukazało się 11 września 2017 roku własnym sumptem zespołu.

Zgodnie z komunikatem organizatora festiwalu, przewodniczącego fundacji WOŚP Jerzego Owsiaka, który pojawił się na stronie imprezy, prawa do nazwy "Woodstock", festiwalu z 1969 roku oraz jego kontynuatorów, zostały przejęte przez nową agencję, która zmieniła zasady wykorzystywania tej marki.

Swoją obecność na "Pol'and'Rock Festival" potwierdziły dotychczas zespoły Gojira, Arch Enemy, Soulfly, Blues Pills, Tides From Nebula, You Me At Six, Booze & Glory, Dubioza Kolektiv, Alestorm, Extrema, Frank Carter & The Rattlesnakes, Alpha Blondy, Lao Che, Hunter, Big Mountain, Goo Goo Dolls, Big Cyc, The Inspector Cluzo, Koniec Świata, Krzysztof Zalewski, Balkan Beat Box i Bethel.

Komentarze
Dodaj komentarz »