zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 28 lutego 2021

Steve Hackett zagra album Genesis

27.03.2019 12:28  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Steve'a Hacketta

W drugiej połowie kwietnia progresywnorockowy gitarzysta Steve Hackett ruszy w europejską trasę koncertową, podczas której będzie wykonywał w całości materiał z albumu Genesis pt. "Selling England by the Pound" oraz obchodził 40. rocznicę wydania solowego "Spectral Mornings". Muzyk wystąpi dwukrotnie w Polsce: 6 maja 2019 r. w "Sali Ziemi" w "Poznań Congress Center" i dzień później w krakowskim klubie "Studio".

Steve Hackett zyskał sławę jako gitarzysta Genesis. Do Mike'a Rutherforda, Tony'ego Banksa, Petera Gabriela i Phila Collinsa dołączył na początku 1971 r. Skład ten nagrał albumy studyjne "Nursery Cryme", "Foxtrot", "Selling England by the Pound" i "The Lamb Lies Down on Broadway". Po odejściu Gabriela Hackett zarejestrował z Genesis jeszcze "A Trick of the Tail" i "Wind & Wuthering". W 1977 r. opuścił grupę.

Pierwszym albumem solowym Steve'a Hacketta był "Voyage of the Acolyte" z 1975 r., ostatnim jest zaś "At the Edge of Light" wydany w styczniu 2019 r. Nagrywał również nowe aranżacje utworów Genesis, które przede wszystkim wypełniły albumy "Genesis Revisited" z 1996 r. i "Genesis Revisited II" z 2012 r. Współpracował przy nich ze swoim bratem Johnem, a także z takimi muzykami, jak John Wetton, Paul Carrack, Bill Bruford, Steve Rothery, Steven Wilson, Neal Morse, Ian McDonald, Tony Levin, Mikael Akerfeldt i Jakko Jakszyk - znanymi z grup King Crimson, Mike and the Mechanics, Marillion, Porcupine Tree, Spock's Beard i Opeth. Ponadto tworzył projekty z członkami Yes: GTR ze Steve'em Howe'em i Squackett z Chrisem Squire'em.

Na repertuar "Genesis Revisited Tour 2019" złoży się przede wszystkim cała zawartość "Selling England by the Pound" Genesis z 1973 r. i garść innych utworów tej grupy oraz kompozycje z dwóch albumów solowych Steve'a Hacketta: wydanego w 1979 r. "Spectral Mornings" i tegorocznego "At the Edge of Light". Do biletów na koncerty dokupić można pakiety VIP "Meet & Greet".

Komentarze
Dodaj komentarz »