zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 czerwca 2021

Tom Warrior z repertuarem Hellhammer na "Merry Christless"

22.05.2019 09:07  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

W klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie odbędzie się 15 grudnia 2019 roku trzecia edycja "Merry Christless". Swój potwierdziły Triumph of Death - projekt Toma Warriora z repertuarem Hellhammer - Furia, Dodheimsgard, Bolzer, Blaze of Perdition i Matterhorn.

Triptykon, Kraków 16.03.2017, fot. Verghityax
Triptykon, Kraków 16.03.2017, fot. Verghityax

Hellhammer był pierwszym projektem Toma G. Warriora, powstałym w 1982 roku w szwajcarskim Nurensdorf. Początkowo grupę współtworzyli basista Steve Warrior i perkusista Pete Stratton, wkrótce tego ostatniego zastąpił Bruce Day. Jako trio muzycy zarejestrowali swoją debiutancką demówkę, zatytułowaną "Death Fiend". W tym składzie zespół wydał jeszcze demo "Triumph of Death", po czym Steve'a Warriora zastąpił Martin Eric Ain.

Pod szyldem Hellhammer ukazały się następnie: demo "Satanic Rites", EP-ka "Apocalyptic Raids" oraz split "Death Metal" z grupami Helloween, Running Wild i Dark Avenger. Choć formacja istniała tylko dwa lata, a większość materiału nigdy nie była wykonywana na żywo, jej dokonania postrzegane są jako fundamentalne dla przyszłego rozwoju black i death metalu. W 1984 roku Tom G. Warrior i Martin Eric Ain powołali do życia Celtic Frost.

Nad powrotem do muzyki Hellhammer obaj muzycy dyskutowali od wielu lat. Planów nie udało im się zrealizować wspólnie z powodu śmierci Marina Aina w 2017 roku. Do udziału w Triumph of Death Tom Warrior zaprosił basistkę Mię Wallace, gitarzystę Andre Mathieu i perkusistę Alessandro Comerio.

Furia nadal promuje "Księżyc milczy luty", swój piąty longplay studyjny. Składający się z sześciu kompozycji materiał nagrany i zmiksowany i został w studio "Czyściec" w Chorzowie. Mastering wykonał Bartłomiej Kuźniak w "Studio 333". Premiera odbyła się 14 listopada 2016 roku pod egidą Pagan Records.

Dodheimsgard zaprezentuje materiał z albumu "A Umbra Omega" - jest to pierwsze dokonanie Norwegów od czasu "Supervillain Outcast" z 2007 roku. W roli wokalisty na płycie wystąpił Aldrahn, który powrócił do zespołu w 2013 roku, po niemal dziesięcioletniej przerwie. Produkcją zajął się gitarzysta i założyciel kapeli, Vicotnik. Mastering wykonał Tom Kvalsvoll w swoim "Strype Audio" w Oslo.

Grający fuzję black i death metalu Bolzer został założony w 2008 roku w Zurychu przez dwóch muzyków: KzR na gitarze i wokalu oraz HzR na perkusji. W ciągu sześciu lat działalności grupa wydała dwie EP-ki. W roku 2013 światło dzienne ujrzała pierwsza z nich, pt. "Aura", druga zaś - "Soma" - to wydawnictwo z roku 2014. Obecnie zespół promuje swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Hero".

W lutym 2019 roku Blaze of Perdition poinformował o podpisaniu kontraktu płytowego z amerykańską wytwórnią Metal Blade Records. Pod jej egidą ukaże się piąty longplay studyjny formacji, zatytułowany "The Harrowing of Hearts".

Matterhorn to szwajcarskie trio grające mieszankę death i speed metalu. Choć muzycy poznali się pod koniec 2012 roku, pracę nad debiutanckim albumem rozpoczęli dopiero pięć lat później. Materiał, zatytułowany "Crass Cleansing", ukazał się 3 marca 2018 roku.

Bilety na "Merry Christless" trafią do sprzedaży 24 maja.

15.12 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 110 zł (przedsprzedaż) i 130 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »