zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 13 listopada 2019

Babymetal zapowiedział trzeci album i wydał singiel

6.07.2019 09:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW i profil Babymetal na Facebooku

Japońska formacja Babymetal udostępniła teledysk do "Pa Pa Ya!!". Utwór, nagrany z udziałem tajskiego rapera F.Hero, promuje trzeci album grupy. "Metal Galaxy" ukaże się 11 października 2019 r. nakładem earMUSIC, na płytach kompaktowych oraz czarnych i przezroczystych winylach.

Zaliczający się do nurtu kawaii metal, łączącego elementy heavy metalu i J-popu, Babymetal początkowo działał jako część złożonej z nastolatek grupy Sakura Gakuin, stworzonej w 2010 r. przez japońską agencję talentów Amuse. Głównej wokalistce, Suzuce Nakamoto, towarzyszyły Yui Mizuno and Moa Kikuchi. Członkinie przybrały odpowiednio pseudonimy Su-metal, Yuimetal i Moametal. Pierwszy singiel zespołu ukazał się w 2011 r.

Gdy w 2013 r. piętnastoletnia Suzuka Nakamoto ukończyła niższą szkołę ponadpodstawową, zgodnie z ograniczeniami obowiązującymi w Sakura Gakuin nie mogła już należeć do tej grupy. Zdecydowano wówczas, że Babymetal będzie kontynuował działalność jako osobny twór. Akompaniujący tercetowi tańczących wokalistek zespół instrumentalistów przybrał nazwę Kami Band. Pierwszy album grupy, zatytułowany po prostu "Babymetal", ukazał się w 2014 r., a jego następca, "Metal Resistance" - w 2016 r.

W październiku 2018 r., po kilkumiesięcznym braku aktywności związanym z problemami zdrowotnymi, Yui Mizuno ogłosiła odejście z formacji.

W lutym 2020 r. Babymetal odbędzie swoją pierwszą trasę po Europie w roli headlinera. Najbliżej Polski wystąpi 11 lutego w Wiedniu i 14 lutego w Berlinie.

Tagi: Babymetal
Komentarze
Dodaj komentarz »