zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 23 czerwca 2021

Wideoklip z tekstem do "Heart Explodes" The Darkness

18.08.2019 18:38  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Darkness na Facebooku

Zespół The Darkness zaprezentował teledysk z tekstem do utworu "Heart Explodes". Wideoklip został przygotowany przez Deana Eastmenta. Obraz promuje album "Easter Is Cancelled", którego premiera, nakładem Cooking Vinyl, zaplanowana jest na 4 października 2019 r.

Brytyjski The Darkness powstał w 2000 r. W pierwszym składzie znaleźli się wokalista Justin Hawkins, gitarzyści Dan Hawkins i Chris McDougal, basista Frankie Poullain i perkusista Ed Graham. Sławę zespołowi zapewnił jego debiutancki album z 2003 r., zatytułowany "Permission to Land", nagrany w kwartecie - już bez Chrisa McDougala. Dwa lata później Frankiego Poullaina zastąpił Richie Edwards.

W 2006 r., po wydaniu przez zespół drugiego albumu, Justin Hawkins udał się na odwyk, a następnie ogłosił odejście z grupy. W efekcie formacja zawiesiła działalność. W 2011 r. reaktywowała się w składzie z pierwszego albumu. Swój czwarty długograj nagrała z perkusistką Emily Dolan Davies, ale jeszcze przed jego wydaniem zastąpił ją Rufus Tiger Taylor, syn Rogera Taylora z Queen. Ostatnim longplayem zespołu jest "Pinewood Smile" z października 2017 r.

"Easter Is Cancelled" będzie szóstym długograjem The Darkness i pierwszym w jego dorobku albumem koncepcyjnym. W harmonogramie promującej go, jesienno-zimowej trasy koncertowej po Europie nie ma Polski.

Lista utworów:

1. Rock and Roll Deserves to Die
2. How Can I Lose Your Love
3. Live 'Til I Die
4. Heart Explodes
5. Deck Chair
6. Easter Is Cancelled
7. Heavy Metal Lover
8. In Another Life
9. Choke on It
10. We Are the Guitar Men

Tagi: The Darkness
Komentarze
Dodaj komentarz »