zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 28 lipca 2021

Teledysk do "Serpentine" Pretty Maids

7.09.2019 12:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Frontiers Music srl na YouTube i profil Pretty Maids na Facebooku

Zaprezentowano pierwszy teledysk promujący szesnasty album studyjny duńskiego zespołu hardrockowego Pretty Maids. Wideoklip do "Serpentine" przygotował Mathias Blom. Długograj zatytułowany "Undress Your Madness" ukaże się 8 listopada 2019 roku nakładem Frontiers Music Srl.

Zespół Pretty Maids utworzyli w Horsens w 1981 roku wokalista Ronnie Atkins i gitarzysta Ken Hammer, którzy jako jedyni przetrwali wszystkie zmiany składu. Debiutem fonograficznym grupy była EP-ka, zatytułowana po prostu "Pretty Maids", wydana w 1983 roku. Pierwszy album, "Red, Hot and Heavy", ukazał się rok później. Przy dwóch kolejnych z zespołem współpracowali m.in. znani z brytyjskich grup Rainbow i Deep Purple: wokalista Graham Bonnet, perkusista Ian Paice i, jako basista i producent, Roger Glover.

Piętnasty album studyjny Pretty Maids, pt. "Kingmaker", ukazał się w listopadzie 2016 roku. W lutym 2019 roku zespół wznowił część swojej dyskografii na winylach oraz w boksie zatytułowanym "A Blast from the Past" z dwunastoma płytami kompaktowymi.

Materiał na "Undress Your Madness" został skomponowany w styczniu i zarejestrowany w lutym 2019 roku. Nagrań dokonał zespół w składzie: wokalista Ronnie Atkins, gitarzysta Ken Hammer, basista Rene Shades, klawiszowiec Chris Laney i perkusista Allan Sorensen. Produkcją zajął się Jacob Hansen.

Lista utworów:

1. Intro
2. Serpentine
3. Firesoul Fly
4. Undress Your Madness
5. Will You Still Kiss Me (If I See You in Heaven)
6. Runaway World
7. If You Want Peace (Prepare for War)
8. Slavedriver
9. Shadowlands
10. Black Thunder
11. Strength of a Rose

W lipcu, po odejściu z grupy Allana Sorensena, jako tymczasowy perkusista koncertowy do Pretty Maids wrócił Allan Tschicaja.

Tagi: Pretty Maids
Komentarze
Dodaj komentarz »