zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Wishbone Ash podał szczegóły albumu "Coat of Arms"

21.12.2019 11:27  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Wishbone Ash

Brytyjski zespół rockowy Wishbone Ash opublikował tytuł, okładkę, datę premiery i listę utworów swojego nowego albumu. "Coat of Arms" ukaże się 28 lutego 2020 roku nakładem SPV/Steamhammer. Premiera pierwszego singla, zatytułowanego "We Stand as One", planowana jest na 10 stycznia.

Wishbone Ash powstał w 1969 roku w angielskim Torquay z inicjatywy basisty Martina Turnera i perkusisty Steve'a Uptona. Pierwszy skład uzupełnili gitarzyści Andy Powell i Ted Turner, którzy wypracowali charakterystyczne współbrzmienie swoich instrumentów.

Debiutancki album studyjny grupy, zatytułowany po prostu "Wishbone Ash", ukazał się w 1970 roku, a ostatni, "Blue Horizon" - w 2014 roku.

We wrześniu 2019 roku zespół ogłosił podpisanie kontraktu z SPV/Steamhammer. Zgodnie z przedstawionym wówczas planem, w październiku albo listopadzie miał się ukazać singiel "We Stand as One" promujący album, którego premiera zapowiadana była na styczeń 2020 roku. W składzie Wishbone Ash, który nagrał "Coat of Arms", znaleźli się, oprócz gitarzysty i wokalisty Andy'ego Powella, basista Bob Skeat, perkusista Joe Crabtree i przyjęty w 2017 roku gitarzysta Mark Abrahams.

Lista utworów:

1. We Stand as One
2. Coat of Arms
3. Empty Man
4. Floreana
5. Drive
6. It?s Only You I See
7. Too Cool for AC
8. Back in the Day
9. Deja Vu
10. When the Love Is Shared
11. Personal Halloween
12. Latitude (tylko na wydaniu winylowym)

W styczniu i lutym 2020 roku Wishbone Ash koncertować będzie w Niemczech, a także w Holandii i Szwajcarii. Najbliżej Polski wystąpi, razem w Uriah Heep i Nazareth, 11 stycznia w Lipsku, 21 stycznia w Berlinie i 22 stycznia w Chemnitz.

Tagi: Wishbone Ash
Komentarze
Dodaj komentarz »