zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

Steve Hackett odtworzy "Seconds Out" Genesis w Polsce

26.12.2019 15:41  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Steve'a Hacketta

Na jesień 2020 roku gitarzysta Steve Hackett zapowiedział trasę, podczas której będzie wykonywał cały materiał z wydanego w 1977 roku koncertowego albumu "Seconds Out" Genesis. Spośród ogłoszonych już występów dwa mają się odbyć w Polsce: 3 października w warszawskiej "Progresji" i dzień później we wrocławskim "Narodowym Forum Muzyki".

Steve Hackett zyskał sławę jako gitarzysta Genesis. Do Mike'a Rutherforda, Tony'ego Banksa, Petera Gabriela i Phila Collinsa dołączył na początku 1971 roku. Skład ten nagrał albumy studyjne "Nursery Cryme", "Foxtrot", "Selling England by the Pound" i "The Lamb Lies Down on Broadway". Po odejściu Gabriela muzyk zarejestrował z Genesis jeszcze "A Trick of the Tail" i "Wind & Wuthering". Opuścił grupę w 1977 roku, gdy do wydania przygotowywany był koncertowy długograj "Seconds Out".

Pierwszym albumem solowym Steve'a Hacketta był "Voyage of the Acolyte" z 1975 roku, ostatnim jest zaś "At the Edge of Light" ze stycznia 2019 roku. Gitarzysta nagrywał również nowe aranżacje utworów Genesis, które przede wszystkim wypełniły długograje "Genesis Revisited" z 1996 roku i "Genesis Revisited II" z 2012 roku. Współpracował przy nich ze swoim bratem Johnem, a także z takimi muzykami, jak John Wetton, Paul Carrack, Bill Bruford, Steve Rothery, Steven Wilson, Neal Morse, Ian McDonald, Tony Levin, Mikael Akerfeldt i Jakko Jakszyk. Ponadto tworzył projekty z członkami Yes: GTR ze Steve'em Howe'em i Squackett z Chrisem Squire'em.

W ramach trasy "Seconds Out + More!" Steve Hackett wykonywać ma cały, pierwotnie zarejestrowany w latach 1976 - 1977 materiał z trwającego półtorej godziny albumu "Seconds Out" Genesis. Wśród dodatkowych utworów znaleźć się ma, z okazji czterdziestolecia wydania "Defector", "The Steppes" z solowego długograja gitarzysty.

3.10.2020 - Warszawa, "Progresja"
4.10.2020 - Wrocław, "Narodowe Forum Muzyki"

Komentarze
Dodaj komentarz »