zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

Dropkick Murphys na "Pol'and'Rock Festival 2020"

8.01.2020 12:34  autor: Verghityax, źródło: polandrockfestival.pl

Organizator "Pol'and'Rock Festival", który to festiwal funkcjonował wcześniej pod nazwą "Przystanek Woodstock", ogłosił pierwszego wykonawcę tegorocznej edycji wydarzenia. Jest to amerykański zespół celtic punkowy Dropkick Murphys.

Grupa promuje obecnie swój dziewiąty longplay studyjny, pt. "11 Short Stories of Pain & Glory". Na zawartość płyty złożyło się jedenaście kompozycji, w tym cover "You'll Never Walk Alone" Rodgersa i Hammersteina. Sesja nagraniowa odbyła się w El Paso w Teksasie, produkcją zajął się Ted Hutt.

"11 Short Stories of Pain & Glory" trafił do sprzedaży 6 stycznia 2017 roku pod egidą Born & Bred Records. Album dotarł do trzeciego miejsca na liście sprzedaży w Niemczech i Nowej Zelandii, na amerykańskiej "Billboard 200" zajął ósme miejsce. Jest to pierwsze - od czasu płyty "Blackout" - dokonanie Dropkick Murphys bez dudziarza Scruffy'ego Wallace'a. Rozstał się on z zespołem w 2015 roku, po dwunastu latach współpracy.

Dropkick Murphys powstał w 1996 roku Quincy. Od początku grupie przewodzi basista i wokalista Ken Casey. Debiutancki album, pt. "Do or Die", ujrzał światło dzienne dwa lata później. Rozpoznawalność przyniósł Amerykanom singiel "Tessie" z 2004 roku. Kolejny singiel z tego roku - "I'm Shipping Up to Boston" - pokrył się platyną, umacniając pozycję kapeli.

Komentarze
Dodaj komentarz »