zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 31 października 2020

Singiel "Instinct" promujący debiutancki album Imonolith

11.01.2020 08:48  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Imonolith na Facebooku

Stworzony przez wieloletnich współpracowników Devina Townsenda zespół Imonolith zaprezentował teledysk do wydanego 10 stycznia 2020 roku singla "Instinct". Kompozycja pochodzi z pierwszego albumu grupy, "State of Being", którego premiera nakładem Imonolith Music planowana jest na 27 marca.

Perkusista Ryan Van Poederooyen i gitarzysta Brian Waddell założyli Imonolith w lutym 2018 roku - zaraz po ogłoszeniu zawieszenia działalności przez Devin Townsend Project, w którym dotychczas obaj grali. Skład uzupełnili wokalista Jon Howard z Threat Signal oraz znani ze Strapping Young Lad basista Byron Stroud i gitarzysta Jed Simon. Ostatniego z nich w październiku zastąpił Kai Huppunen, współpracujący dawniej z Tommym Lee. W czerwcu 2019 roku stanowisko basisty przejął Scott Whalen, niegdyś grający w Econoline Crush.

Na scenie Imonolith zadebiutował 23 lutego 2019 roku w Vancouver.

Po zaprezentowaniu wersji demo utworów "The Reign" i "Dig", 18 stycznia 2019 roku zespół wydał singiel "Hollow", nagrany i wyprodukowany przez Briana Howesa i Jasona Van Poederooyena w "Van Howes Studios" w Los Angeles.

W marcu 2019 roku w "Armoury Studios" w Vancouver zarejestrowane zostały partie perkusji na album "State of Being". Nagrywanie Imonolith zakończył w kwietniu w "The Beatlab Studio". Produkcją i miksami zajął się Jason Van Poederooyen. Grafikę na długograj przygotował Dane Hallett, który stworzył też logo grupy.

Poza intrem album "State of Being" zawiera dziesięć utworów. W charakterze gości wystąpili na nim dwaj szwedzcy wokaliści: Johannes Eckerstrom z Avataru w "Becoming the Enemy" i Jens Kidman z Meshuggah w "The Reign".

Lista utworów:

1. State of Being
2. Becoming the Enemy
3. Instinct
4. Dig
5. The Mourning
6. Forgone
7. Breathe
8. The Reign
9. We Never Forget
10. Hollow
11. Persevere

W dniu premiery albumu "State of Being" grupa rozpocznie miesięczną trasę po Europie. Z dotychczas ogłoszonych najbliżej Polski odbędzie się koncert 21 kwietnia w Pradze.

Tagi: Imonolith
Komentarze
Dodaj komentarz »