zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 15 stycznia 2021

Relapse Records wypuścił trzecią koncertówkę Death

30.04.2020 12:57  autor: Verghityax, źródło: profil Death na Facebooku

Wytwórnia Relapse Records - w porozumieniu ze spadkobiercami Chucka Schuldinera - wypuściła trzeci koncertowy album Death z serii "Non Analog - On Stage Series". Tym razem do sieci trafił zapis z występu w Tijuanie w 1990 roku.

Gdy 6 października 1990 roku Death wystąpił na scenie klubu "Iguanas" w Tijuanie, promował materiał ze swojego trzeciego longplaya studyjnego, pt. "Spiritual Healing". Koncert był częścią amerykańskiej trasy, w którą zespół Chucka Schuldinera wyruszył w towarzystwie Carcass i Pestilence. Skład Death uzupełniali wówczas Terry Butler na basie i Bill Andrews na perkusji. James Murphy, który podczas sesji nagraniowej piastował stanowisko drugiego gitarzysty, opuścił formację wkrótce po premierze płyty. Na potrzeby zaplanowanych występów grupa zaangażowała Alberta Gonzalesa z Evildead. W Meksyku Death zmuszony był jednak zagrać jako trio, gdyż na kilka dni przed 6 października Albert Gonzales postanowił pozostać w swym domu w Los Angeles.

Lista utworów:

1. Mutilation
2. Living Monstrosity
3. Within the Mind
4. Zombie Ritual
5. Left to Die
6. Pull the Plug
7. Altering the Future
8. Denial of Life
9. Defensive Personalities
10. Infernal Death

Na "Spiritual Healing" Chuck Schuldiner odszedł od makabrycznych tekstów, skupiając się bardziej na problemach społecznych. W celu zarejestrowania longplaya muzycy zameldowali się w motelu "Safari Inn", gdzie przez następnych sześć tygodni mieszkali razem ze swym menedżerem - Erikiem Greifem. Ten ostatni pomagał kapeli przy produkcji, ponadto w tytułowym kawałku nagrał partię klawiszy. Sama sesja miała miejsce w "Morrisound Recording". Miksami zajął się Scott Burns. Okładkę przygotował Ed Repka. Premiera "Spiritual Healing" odbyła się 16 lutego 1990 roku.

Tagi: Death
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Relapse Records wypuścił trzecią koncertówkę Death
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2020-05-01 16:34:21 | odpowiedz | zgłoś
Może i lepiej, że został w domu. Z jedną gitarą to nagranie brzmi całkiem nieźle.
re: Relapse Records wypuścił trzecią koncertówkę Death
von reznicek (gość, IP: 89.64.48.*), 2020-04-30 13:20:13 | odpowiedz | zgłoś
uwielbiam takie stare graty, Meta wrzuciła vhs z 1991, czekam na podobne materiały od innych mniejszych i większych dinozaurów
re: Relapse Records wypuścił trzecią koncertówkę Death
Verghityax (wyślij pw), 2020-05-01 08:58:53 | odpowiedz | zgłoś
To samo. Liczę na to, że to będzie jakaś dłuższa seria wydawnictw. Inne kapele też mogłyby sięgnąć do swoich archiwów.