zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 6 października 2022

Podział koncertów na "Into the Abyss Fest"

4.03.2020 11:34  autor: Verghityax, źródło: profil "Into the Abyss Fest" na Facebooku

Organizator piątej edycji "Into the Abyss Fest" udostępnił podział koncertów ze względu na dni i sceny. Na festiwalu zagrają między innymi Paradise Lost, Venom, Dead Congregation, Gold i Winterfylleth. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15 i 16 maja 2020 roku w klubie "Zaklęte Rewiry" we Wrocławiu.

Paradise Lost, Kraków 9.10.2017, fot. Verghityax
Paradise Lost, Kraków 9.10.2017, fot. Verghityax

15 maja, piątek:

The Abyss Stage:
Paradise Lost
Gold
Dopelord
Neolith

The Ritual Stage:
Rebaellium
Gruzja
Czerń

The Experience Stage:
Big Brave
Guantanamo Party Program
Kult Mogił

16 maja, sobota:

The Abyss Stage:
Venom
Dead Congregation
Truchło Strzygi
Totenmesse

The Ritual Stage:
Winterfylleth
Mork
Temple Desecration
H.EXE

The Experience Stage:
Fuoco Fatuo
Gnaw Their Tongues
Deszcz

W marcu 2017 roku muzycy Paradise Lost rozpoczęli sesję nagraniową do studyjnego następcy "The Plague Within". "Medusa" ujrzała światło dzienne 1 września 2017 roku za sprawą Nuclear Blast. W celu nagrania materiału zespół wszedł do nowej siedziby "Orgone Studios" w brytyjskim Woburn. Wcześniej studio mieściło się w Londynie. Do roli producenta ponownie zaangażowany został Jaime Gomez Arellano.

Paradise Lost powstał w 1988 roku w Halifax. Zespół uważany jest, obok Anathemy i My Dying Bride, za jednego z pionierów brzmienia łączącego w sobie doom i death metal. Od początku działalności trzon formacji stanowią Nick Holmes na wokalu, Greg Mackintosh i Aaron Aedy na gitarze oraz Stephen Edmondson na basie.

Venom nadal promuje swój ostatni album studyjny, pt. "Storm the Gates". Płyta trafiła do sprzedaży 14 grudnia 2018 roku pod egidą Spinefarm Records. Na "Storm the Gates" znalazło się trzynaście kompozycji, które wyprodukował osobiście Cronos. Sesja nagraniowa miała miejsce w okresie od 2016 do 2018 roku w "Thunderoar OQB Studios", "DooM Mobile", "OffWorld Mobile Recording" i "Insomniac Sound & Vision". Trzy utwory - "100 Miles to Hell", "We the Loud" i "Beaten to a Pulp" - ukazały się wcześniej na EP-ce "100 Miles to Hell".

Venom powstał w 1979 roku w Newcastle. Po kilku roszadach personalnych wykrystalizował się klasyczny skład zespołu: Mantas na gitarze, Abaddon na perkusji oraz Cronos na basie i wokalu. Jako trio muzycy zarejestrowali swoje cztery najważniejsze albumy: "Welcome to Hell", "Black Metal", "At War with Satan" i "Possessed".

15-16.05 - Wrocław, "Zaklęte Rewiry"
Bilety: 149 zł (bilet jednodniowy) i 249 zł (karnet)

Komentarze
Dodaj komentarz »