zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 26 września 2021

Wideoklip z tekstem do "Rusty Shell" White Stones

15.03.2020 16:43  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil White Stones na Facebooku

W dniu premiery debiutanckiego albumu White Stones - deathmetalowego projektu basisty zespołu Opeth - zaprezentowano klip z tekstem do utworu "Rusty Shell". "Kuarahy" ukazał się 13 marca 2020 roku nakładem Nuclear Blast Records. Za dystrybucję albumu w Polsce odpowiada Mystic Production.

Pochodzący z Urugwaju Martin Mendez jest od 1997 roku basistą szwedzkiej grupy Opeth i wystąpił na większości jej albumów. Wcześniej grał death metal.

W trakcie rocznej przerwy w działalności zespołu Opeth po trasie koncertowej promującej "Sorceress", muzyk rozpoczął pisanie utworów na swój album. Projekt White Stones oficjalnie powstał w 2019 roku. Tytuł długograja - "Kuarahy" - w języku Indian zamieszkujących między innymi rejon Urugwaju oznacza "Słońce". Ciało niebieskie, znajdujące się na fladze ojczyzny Martina Mendeza, użyte zostało również w logo zespołu.

Materiał na debiutancki album White Stones zarejestrowany został w studiu "Farm Of Sounds" w Barcelonie, gdzie twórca projektu obecnie mieszka. Martin Mendez sam wykonał partie basu i gitary rytmicznej. Początkowo zamierzał zająć się również wokalem, jednak niezadowolony z efektów swoich prób poprosił o zastępstwo właściciela studia. Eloi Boucherie, udzielający się też w deathmetalowym Vidres A La Sang, propozycję przyjął. Do wykonania solówek gitarowych lider zaprosił znanego z zespołów Bloodbath i Katatonia Pera Erikssona, który zagrał w utworze "The One", oraz kolegę z grupy Opeth - Fredrika Akessona, który wystąpił w pozostałych nagraniach. Obowiązki perkusisty wypełnił Jordi Farre, wcześniej bębniący w formacji Cruciamentum. Odpowiadający za produkcję Martin Mendez przekazał następnie materiał do brytyjskiego "Orgone Studios", gdzie miksami i masteringiem zajął się Jaime Gomez Arellano.

Lista utworów:

1. Kuarahy
2. Rusty Shell
3. Worms
4. Drowned in Time
5. The One
6. Guyra
7. Ashes
8. Infected Soul
9. Taste of Blood
10. Jasy

Na żywo projekt White Stones miał zadebiutować 20 marca 2020 roku na festiwalu "Prognosis" w holenderskim Eindhoven, jednak impreza została przełożona na wrzesień. Na koncert zapowiedziano skład: Martin Mendez jako basista, również uczestniczący w sesji nagraniowej albumu perkusista Jordi Farre i wokalista Eloi Boucherie, a także nowi gitarzyści - rytmiczny Albert Marti i prowadzący Joao Sassetti.

Tagi: White Stones
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Wideoklip z tekstem do "Rusty Shell" White Stones
Thom85 (gość, IP: 5.173.138.*), 2020-03-17 17:04:42 | odpowiedz | zgłoś
Fajnie buja ten numer, sprawdzę cały album!