zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 28 października 2021

White Stones zapowiedział album "Dancing into Oblivion"

19.06.2021 08:44  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil White Stones na Facebooku

Hiszpański White Stones - deathmetalowy projekt basisty zespołu Opeth - zapowiedział na 27 sierpnia 2021 roku premierę swojego drugiego albumu. "Dancing into Oblivion" wydany zostanie na płytach kompaktowych i winylowych przez Nuclear Blast Records. Opublikowano teledysk do utworu "Chain of Command".

Pochodzący z Urugwaju Martin Mendez jest od 1997 roku basistą szwedzkiej grupy Opeth i wystąpił na większości jej albumów. W trakcie przerwy w działalności zespołu po trasie koncertowej promującej "Sorceress", muzyk rozpoczął pisanie utworów na własny album. Projekt White Stones oficjalnie powstał w 2019 roku. Materiał na jego debiutancki album zarejestrowany został w studiu "Farm Of Sounds" w Barcelonie, gdzie Martin Mendez obecnie mieszka. Muzyk sam wykonał partie basu i gitary rytmicznej. Początkowo zamierzał zająć się również wokalem, jednak niezadowolony z efektów swoich prób poprosił o zastępstwo właściciela studia. Eloi Boucherie, udzielający się też w deathmetalowym Vidres A La Sang, propozycję przyjął. Do wykonania solówek gitarowych lider zaprosił znanego z zespołów Bloodbath i Katatonia Pera Erikssona oraz kolegę z grupy Opeth - Fredrika Akessona. Obowiązki perkusisty wypełnił Jordi Farre, wcześniej bębniący w formacji Cruciamentum. Album "Kuarahy" ukazał się 13 marca 2020 roku nakładem Nuclear Blast Records. W składzie koncertowym znaleźli się nowi gitarzyści: rytmiczny Albert Marti i prowadzący Joao Sassetti.

Pisząc utwory na "Dancing into Oblivion", Martin Mendez inspirował się trwającym lockdownem. Nowym perkusistą projektu został Joan Carles Mari Tur z zespołu Face the Maybe. Materiał został zarejestrowany w studiu w Barcelonie, oprócz solówek gitarowych - mieszkający w Portugalii Joao Sassetti nie mógł przyjechać na sesję, nagrał je więc u siebie.

Lista utworów:

1. La Menace
2. New Age of Dark
3. Chain of Command
4. Iron Titans
5. Woven Dream
6. To Lie or to Die
7. Freedom in Captivity
8. Acacia

Tagi: White Stones
Komentarze
Dodaj komentarz »