zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 26 września 2021

Klip z tekstem do "New Age of Dark" White Stones

31.07.2021 17:09  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil White Stones na Facebooku

Opublikowano klip z tekstem do "New Age of Dark" White Stones. Utwór pochodzi z "Dancing into Oblivion" - drugiego albumu hiszpańskiej formacji. Materiał wydany zostanie 27 sierpnia 2021 na płytach kompaktowych i winylowych przez Nuclear Blast Records.

Pochodzący z Urugwaju Martin Mendez jest od 1997 roku basistą szwedzkiej grupy Opeth i wystąpił na większości jej albumów. W trakcie przerwy w działalności zespołu po trasie koncertowej promującej "Sorceress", muzyk rozpoczął pisanie utworów do wydania pod własnym szyldem. Projekt White Stones oficjalnie powstał w 2019 roku. Materiał na jego debiutancki album zarejestrowany został w studiu "Farm of Sounds" w Barcelonie, gdzie Martin Mendez obecnie mieszka. Muzyk sam wykonał partie gitary basowej i rytmicznej. Początkowo zamierzał zająć się również wokalem, jednak niezadowolony z efektów swoich prób poprosił o zastępstwo właściciela studia. Eloi Boucherie, udzielający się też w deathmetalowym Vidres A La Sang, propozycję przyjął. Do wykonania solówek gitarowych lider zaprosił znanego z zespołów Bloodbath i Katatonia Pera Erikssona oraz kolegę z grupy Opeth - Fredrika Akessona. Obowiązki perkusisty wypełnił Jordi Farre, wcześniej bębniący w formacji Cruciamentum. Album "Kuarahy" ukazał się 13 marca 2020 roku nakładem Nuclear Blast Records. W składzie koncertowym znaleźli się nowi gitarzyści: rytmiczny Albert Marti i prowadzący Joao Sassetti.

Pisząc utwory na "Dancing into Oblivion", Martin Mendez inspirował się trwającym lockdownem. Nowym perkusistą projektu został Joan Carles Mari Tur z zespołu Face the Maybe. Materiał został zarejestrowany w studiu w Barcelonie, oprócz solówek gitarowych - mieszkający w Portugalii Joao Sassetti nie mógł przyjechać na sesję, nagrał je więc u siebie.

Lista utworów:

1. La Menace
2. New Age of Dark
3. Chain of Command
4. Iron Titans
5. Woven Dream
6. To Lie or to Die
7. Freedom in Captivity
8. Acacia

Pierwszym singlem promującym album był "Chain of Command".

Tagi: White Stones
Komentarze
Dodaj komentarz »