zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 19 stycznia 2021

Mark Lanegan zaprezentował "Bleed All Over"

30.03.2020 16:28  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Heavenly Recordings

Szykujący się do wydania autobiografii "Sing Backwards and Weep. A Memoir" Mark Lanegan udostępnił "Bleed All Over" - kolejny utwór z powiązanego z nią tematycznie albumu "Straight Songs of Sorrow". Premiera długograja nastąpić ma 8 maja 2020 roku nakładem Heavenly Recordings.

Rockowy wokalista Mark Lanegan zasłynął, śpiewając przez cały okres jej istnienia, czyli w latach 1985 - 2000, w psychodelicznogrunge'owej grupie Screaming Trees. Po jej rozpadzie wielokrotnie udzielał się na albumach i koncertach zespołu Queens of the Stone Age, którego w okresie nagrywania i promocji albumu "Songs for the Deaf" był też pełnoprawnym członkiem. Ponadto współpracował w swojej karierze między innymi z Masters of Reality, Mondo Generator, PJ Harvey, Melissą Auf der Maur i z supergrupą Mad Season oraz współtworzył projekt The Gutter Twins.

Pierwszy solowy album Marka Lanegana, zatytułowany "The Winding Sheet", ukazał się w 1990 roku, a ostatni, jedenasty, "Somebody's Knocking", 18 października 2019 roku. Część pozycji ze swojej dyskografii Amerykanin firmował nazwą Mark Lanegan Band.

W "Sing Backwards and Weep. A Memoir" urodzony w 1964 roku muzyk opisywać ma swoje życie, z uwzględnieniem problemów z narkotykami, od czasów trudnej młodości do początku XXI wieku. Premierę książki zapowiedziano na 30 kwietnia 2020 roku.

W następstwie spisania autobiografii wokalista stworzył piętnaście utworów, które wypełniło album "Straight Songs of Sorrow". W "Apples from a Tree" i "Hanging On (For DRC)" wystąpił Mark Morton - gitarzysta grupy Lamb of God. Znany z Led Zeppelin i Them Crooked Vultures John Paul Jones zagrał na melotronie w "Ballad of a Dying Rover". W "At Zero Below" jako wokalista pojawił się Greg Dulli z The Gutter Twins i The Afghan Whigs, a jako skrzypek - Warren Ellis z grup Grinderman i Nick Cave and the Bad Seeds. Nastrój w "Daylight in the Nocturnal House" stworzył Adrian Utley z Portishead. Z wokalistów ponadto: w "Ketamine" słychać Wesleya Eisolda, działającego też pod pseudonimem Cold Cave, a w "Eden Lost and Found" - Simona Bonneya z Crime & the City Solution. W "Churchbells, Ghosts" wystąpili pianista Ed Harcourt i basista Jack Bates. Żona Marka Lanegana, Shelley Brien, jest współautorką "Burying Ground" i "Eden Lost and Found", a także zaśpiewała w duecie z mężem w "This Game of Love". Produkcją materiału zajął się Alain Johannes.

Lista utworów:

1. I Wouldn't Want to Say
2. Apples from a Tree
3. This Game of Love
4. Ketamine
5. Bleed All Over
6. Churchbells, Ghosts
7. Internal Hourglass Discussion
8. Stockholm City Blues
9. Skeleton Key
10. Daylight in the Nocturnal House
11. Ballad of a Dying Rover
12. Hanging On (For DRC)
13. Burying Ground
14. At Zero Below
15. Eden Lost and Found

Pierwszym singlem promującym album był "Skeleton Key".

Tagi: Mark Lanegan
Komentarze
Dodaj komentarz »