zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 4 czerwca 2020

Data premiery "Wake Me Up Before You Fuck Me" Świetlików

31.03.2020 19:56  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Karrot Kommando i profil Świetlików na Facebooku

Krakowska grupa Świetliki podała dokładną datę premiery swojego nowego, zapowiadanego od dwóch lat albumu. "Wake Me Up Before You Fuck Me" wydany zostanie 5 kwietnia 2020 roku przez Karrot Kommando.

Dowodzony przez poetę Marcina Świetlickiego i basistę Grzegorza Dyducha rockowy zespół Świetliki powstał w 1992 roku w Krakowie wskutek połączenia sił przez melorecytującego wokalistę i muzyków formacji Trupa Wertera Utrata. Dwóm liderom od początku towarzyszą gitarzysta Tomasz Radziszewski i perkusista Marek Piotrowicz. Grupa zadebiutowała wydanym w 1995 roku albumem "Ogród koncentracyjny". Swój trzeci długograj - "Perły przed wieprze" z 1999 roku - Świetliki nagrały już jako kwintet, z gitarzystą Arturem Gasikiem. Na dwóch kolejnych albumach z grupą współpracowali między innymi Bogusław Linda, Lech Janerka i Katarzyna Nosowska. W trakcie ośmioletniej przerwy wydawniczej poprzedzającej premierę "Sromoty" z 2013 roku ze składu odszedł Artur Gasik, przyjęto natomiast grającą na altówce Zuzannę Iwańską i pianistę Michała Wandzilaka.

W lutym i czerwcu 2018 roku Świetliki udostępniły utwory "Sierpień w mieście" i "Pchaj mój jurny welocyped przez wegańskie łąki zen", promujące nowy album grupy, zatytułowany "Zbudź mię zanim pocałujesz", zapowiadany wówczas na październik. Ostatecznie dopiero na początku stycznia 2020 roku Marcin Świetlicki ogłosił ukończenie nagrywania partii wokalnych na długograj. Pod wymienionym tytułem wydany został w limitowanym nakładzie minialbum, rozprowadzany przez zespół od 25 stycznia na koncertach, zawierający utwory "Jimi Czeczen", "Partery", "Śmiertelne piosenki" i "Lepsza wersja".

W połowie marca 2020 roku grupa poinformowała o ukończeniu wykonanego w warszawskim "Studio AS One" masteringu materiału i zaprezentowała teledysk do "Nie otwieraj nikomu". Większość tekstów na "Wake Me Up Before You Fuck Me" napisał Marcin Świetlicki, dwa są autorstwa Grzegorza Dyducha, a w "Ulicy szarlatanów" wykorzystano wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Na okładce zamieszczono zdjęcie zrobione przez Olę Kanię.

Lista utworów:

1. Jimi Czeczen
2. Ulica szarlatanów
3. Partery
4. Śmiertelne piosenki
5. Nie otwieraj nikomu
6. O wojnie
7. Dyndełe
8. Monochron
9. Basssso Continuo
10. Sierpień w mieście
11. Pchaj mój jurny welocyped przez wegańskie łąki zen
12. Stubiegónuwka
13. Lepsza wersja
14. Infotrak

Świetliki miały zagrać 29 marca 2020 roku w krakowskim klubie "Kwadrat", ale z powodu pandemii COVID-19 koncert został przeniesiony na jesień.

6.11 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Świetliki
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Data premiery "Wake Me Up Before You Fuck Me" Świetlików
von reznicek (gość, IP: 89.64.47.*), 2020-04-01 12:14:13 | odpowiedz | zgłoś
Kiedyś robili fajną dekadencję. Dziś to jest jakaś żenada.