zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 października 2020

Fanowski klip do "Sugar Youth" Green Day

5.04.2020 14:23  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Green Day na YouTube

Na swoim kanale na YouTube zespół Green Day opublikował powstały z inicjatywy fanowskiej grupy Green Day Made in Argentina wideoklip z tekstem do utworu "Sugar Youth". Teledysk przygotował Poli Romero. Kompozycja pochodzi z wydanego 7 lutego 2020 roku przez Reprise Records trzynastego albumu formacji, zatytułowanego "Father of All Motherfuckers". Dystrybucją długograja w Polsce zajmuje się Warner Music.

Amerykański Green Day powstał w 1986 roku jako Sweet Children. Od 1990 roku, kiedy to do dwóch współzałożycieli - wokalisty i gitarzysty Billiego Joe Armstronga oraz basisty Mike'a Dirnta - dołączył perkusista Tre Cool, trzyosobowy trzon grupy pozostaje niezmienny, a skład poszerzany jest prawie wyłącznie na potrzeby koncertów. Od swoich pierwszych sukcesów w latach 90. Green Day zaliczany jest do czołowych zespołów łączących punk rock z popem. Grupa zdobyła pięć nagród "Grammy", a w 2015 roku została wprowadzona do "Rock and Roll Hall of Fame".

Produkcją "Father of All Motherfuckers" zajął się zespół wraz z Butchem Walkerem i Chrisem Duganem. Jest to najkrótszy album w dorobku Green Day - dziesięć utworów trwa łącznie 26 minut i 16 sekund.

Lista utworów:

1. Father of All...
2. Fire, Ready, Aim
3. Oh Yeah!
4. Meet Me on the Roof
5. I Was a Teenage Teenager
6. Stab You in the Heart
7. Sugar Youth
8. Junkies on a High
9. Take the Money and Crawl
10. Graffitia

Najbliżej Polski w 2020 roku Green Day zamierza zagrać 3 czerwca w Berlinie i 19 czerwca na trzydniowym festiwalu "Rock for People" w Hradcu Kralovem. Na oba występy dostępne w sprzedaży są już tylko bilety typu VIP.

Tagi: Green Day
Komentarze
Dodaj komentarz »