zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 23 września 2021

Premierowy singiel "Contact" grupy Human Impact

9.04.2020 17:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Human Impact na Facebooku

Niecały miesiąc po wydaniu swojego debiutanckiego albumu, noiserockowa supergrupa Human Impact zaprezentowała premierowy utwór, zatytułowany "Contact". Singiel ukazał się 7 kwietnia 2020 roku nakładem Ipecac Recordings. W wideoklipie z tekstem wykorzystane zostały materiały filmowe nadesłane na prośbę zespołu przez fanów.

Wokalista i gitarzysta Chris Spencer był współzałożycielem i stałym członkiem istniejącej od 1988 roku nowojorskiej kapeli noiserockowej Unsane. Wkrótce po ogłoszeniu przez niego rozstania z grupą, 30 sierpnia 2019 roku na scenie zadebiutował jego nowy projekt - Human Impact. Skład uzupełnili: obsługujący elektronikę Jim Coleman, perkusista Phil Puleo i basista Chris Pravdica. Dwaj pierwsi z nich grali już razem w latach 1988 - 1996 w Cop Shoot Cop. Sama sekcja rytmiczna od 2010 roku udziela się w Swans.

Sesje nagraniowe debiutanckiego albumu amerykańskiej grupy, zatytułowanego po prostu "Human Impact", odbywały się w marcu i sierpniu 2019 roku. Materiał ukazał się 13 marca 2020 roku nakładem Ipecac Recordings. Niecały tydzień po wydaniu albumu zespół poinformował, że kontynuował pisanie i nagrywanie utworów, a efekty zamierza opublikować w najbliższych miesiącach. Na potrzeby teledysku do pierwszego singla grupa poprosiła fanów o przysyłanie materiałów filmowych pokazujących, jak koronawirus wpłynął na ich życie i środowisko.

Zespół skomentował treść utworu: "'Contact' został napisany, nagrany i zmiksowany tuż przed globalną pandemią COVID-19. Powstały jako odpowiedź na poczucie międzynarodowej podatności na rozprzestrzenianie się chorób za pośrednictwem transportu lotniczego, tekst okazał się być niepokojącą i zaskakującą przepowiednią, zwiastującą naszą obecną, kwarantannową rzeczywistość".

Tagi: Human Impact
Komentarze
Dodaj komentarz »