zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 lipca 2022

Singiel "Imperative" Human Impact

21.05.2022 12:44  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Human Impact na Facebooku

Pierwszym utworem amerykańskiego Human Impact opublikowanym od czasu ogłoszenia rozstania grupy z muzykami znanymi z zespołu Swans jest "Imperative". Cyfrowy singiel udostępniony został 18 maja 2022 roku.

Wokalista i gitarzysta Chris Spencer był współzałożycielem i stałym członkiem istniejącej od 1988 roku nowojorskiej kapeli noiserockowej Unsane. Wkrótce po ogłoszeniu przez niego rozstania z grupą, 30 sierpnia 2019 roku na scenie zadebiutował jego nowy projekt - Human Impact. Skład uzupełnili: obsługujący elektronikę Jim Coleman, perkusista Phil Puleo i basista Chris Pravdica. Dwaj pierwsi z nich grali już razem w latach 1988 - 1996 w Cop Shoot Cop. Sama sekcja rytmiczna od 2010 roku udziela się w Swans.

Debiutancki album formacji, zatytułowany po prostu "Human Impact", wydany został 13 marca 2020 roku przez Ipecac Recordings. Opublikowane od czasu jego premiery single trafiły na zbiór "EP01", udostępniony w formie cyfrowej prawie dokładnie rok po ukazaniu się długograja - 12 marca.

W lutym 2022 roku zespół poinformował o zmianie sekcji rytmicznej. Nowym perkusistą grupy został Jon Syverson z formacji Daughters, a basistą - Cooper z Made Out of Babies.

Od połowy czerwca do początku lipca 2022 roku Human Impact ma zaplanowaną trasę koncertową po Europie. Według aktualnej rozpiski, najbliżej Polski zespół wystąpi 15 czerwca w Berlinie.

Tagi: Human Impact
Komentarze
Dodaj komentarz »