zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 września 2021

Human Impact wydaje zbiór singli "EP01"

13.03.2021 08:45  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Ipecac Recordings na YouTube

Dyskografia amerykańskiego Human Impact poszerzyła się o "EP01" będący zbiorem samodzielnych singli grupy wydanych przez ostatnie dwanaście miesięcy oraz, zgodnie z opisem, "nieopublikowanych stron B". Album udostępniony został w formie cyfrowej 12 marca 2021 roku. W dniu premiery zaprezentowano wideoklip do "Recognition". Uruchomiono też przedsprzedaż płyt winylowych, na których pełny materiał, w limitowanym nakładzie, ukaże się 13 sierpnia.

Posłuchaj "EP01" Human Impact.

Wokalista i gitarzysta Chris Spencer był współzałożycielem i stałym członkiem istniejącej od 1988 roku nowojorskiej kapeli noiserockowej Unsane. Wkrótce po ogłoszeniu przez niego rozstania z grupą, 30 sierpnia 2019 roku na scenie zadebiutował jego nowy projekt - Human Impact. Skład uzupełnili: obsługujący elektronikę Jim Coleman, perkusista Phil Puleo i basista Chris Pravdica. Dwaj pierwsi z nich grali już razem w latach 1988 - 1996 w Cop Shoot Cop. Sama sekcja rytmiczna od 2010 roku udziela się w Swans.

Sesje nagraniowe debiutanckiego albumu amerykańskiej grupy, zatytułowanego po prostu "Human Impact", odbywały się w marcu i sierpniu 2019 roku. Materiał ukazał się 13 marca 2020 roku nakładem Ipecac Recordings. Niecały tydzień po wydaniu albumu zespół poinformował, że kontynuował pisanie i nagrywanie utworów, a efekty zamierza opublikować w najbliższych miesiącach. Na singlach ukazały się od tamtej pory "Contact", "Transist", "Subversion" i "Genetic". Wszystkie one trafiły na opublikowany rok po studyjnym debiucie album "EP01".

Lista utworów:

1. Recognition
2. Genetic
3. Sparrow
4. Less Than
5. Transist
6. Contact
7. 10 Days
8. Subversion

Tagi: Human Impact
Komentarze
Dodaj komentarz »