zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 października 2021

Human Impact wydał singiel "Transist / Subversion"

27.06.2020 09:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Human Impact na Facebooku

Jako kolejny samodzielny singiel, amerykański Human Impact wydał utwory "Transist" i "Subversion". Nagrania ukazały się 23 czerwca 2020 roku nakładem Ipecac Recordings.

Wokalista i gitarzysta Chris Spencer był współzałożycielem i stałym członkiem istniejącej od 1988 roku nowojorskiej kapeli noiserockowej Unsane. Wkrótce po ogłoszeniu przez niego rozstania z grupą, 30 sierpnia 2019 roku na scenie zadebiutował jego nowy projekt - Human Impact. Skład uzupełnili: obsługujący elektronikę Jim Coleman, perkusista Phil Puleo i basista Chris Pravdica. Dwaj pierwsi z nich grali już razem w latach 1988 - 1996 w Cop Shoot Cop. Sama sekcja rytmiczna od 2010 roku udziela się w Swans.

Sesje nagraniowe debiutanckiego albumu amerykańskiej grupy, zatytułowanego po prostu "Human Impact", odbywały się w marcu i sierpniu 2019 roku. Materiał ukazał się 13 marca 2020 roku nakładem Ipecac Recordings. Niecały tydzień po wydaniu albumu zespół poinformował, że kontynuował pisanie i nagrywanie utworów, a efekty zamierza opublikować w najbliższych miesiącach. Jako pierwszy, 7 kwietnia, światło dzienne ujrzał "Contact".

"Transist", podobnie jak poprzedni singiel, nagrany i zmiksowany został jeszcze przed ogłoszeniem stanu pandemii.

"Subversion" ma swoje źródło w półgodzinnej, noise'owo-ambientowej improwizacji, którą zespół zaczął swój koncert 14 marca 2020 roku w Nowym Jorku.

Tagi: Human Impact
Komentarze
Dodaj komentarz »