zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 21 października 2021

Cronica nagrała utwór z wokalistą Decapitated

5.09.2020 09:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Croniki na Facebooku

Ukazał się singiel folkowo-metalowej formacji Cronica, nagrany z udziałem Rasty - obecnego wokalisty Decapitated. Utwór "Dla korzeni" ma trafić na nadchodzący, drugi album grupy, którego szczegóły nie są jeszcze znane.

Cronica powstała w 2014 roku w Jaworznie. Grupa wykonuje folk z domieszką cięższych brzmień. W dorobku ma EP-kę "Świt historii" z 2015 roku i długograj "Na tej ziemi" z 2016 roku.

Od listopada 2019 roku do marca 2020 roku trwała, zakończona częściowym sukcesem, akcja crowdfundingowa, której celem było zyskanie środków na przygotowanie i wydanie drugiego albumu zespołu. Cronica zebrała w niej 73% założonej sumy.

Utwór "Dla korzeni" zarejestrowany został w "No Fear Records" w Rybniku. Miksami i masteringiem zajął się Tomasz "Zed" Zalewski. Wokalnie grupę wsparł Rafał "Rasta" Piotrowski, członek formacji Lucy Burns i Decapitated.

Decapitated, Kraków 5.06.2018, fot. Verghityax
Decapitated, Kraków 5.06.2018, fot. Verghityax

W skład zespołu Cronica wchodzą obecnie: wokalista i gitarzysta Dariusz Dąbek, wokalistka i flecistka Katarzyna Karoń, skrzypaczka Magdalena Hałas, grająca na instrumentach klawiszowych i lirze korbowej Adrianna Kania, basista Maciej Rzyman, perkusista i tekściarz Dawid Dubiel oraz gitarzysta Kacper, który w 2020 roku zajął wakat po Remigiuszu Majchrze.

Formacja ma w planach koncert w Chorzowie, razem z grupami Aether i Merkfolk.

21.11 - Chorzów, "Leśniczówka"
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »