zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 22 października 2020

Anathema zawiesza działalność

23.09.2020 12:19  autor: Verghityax, źródło: profil Anathemy na Facebooku

Muzycy Anathemy poinformowali, że z uwagi na wywołane pandemią trudności natury osobistej i zawodowej, zespół zawiesza działalność na czas nieokreślony.

Vincent i Danny Cavanagh, Kraków 9.07.2017, fot. Verghityax
Vincent i Danny Cavanagh, Kraków 9.07.2017, fot. Verghityax

W oświadczeniu czytamy: "Droga rodzino Anathemy, ten rok dał nam się we znaki jak żaden inny.

Wszyscy - was wliczając - musieliśmy mierzyć się z nieoczekiwanymi trudnościami, które wpłynęły na nasze życie osobiste i zawodowe. Tegoroczne wydarzenia sprawiły, że nie mamy innego wyjścia, jak tylko zawiesić działalność na czas nieokreślony. Każdy z nas pójdzie teraz własną drogą.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie, jakiego udzielaliście nam przez lata. Nasza miłość i szacunek wobec was, naszych fanów, nie zna granic, a spędzony z wami czas należał do najlepszych w życiu. Gdy nagle byliśmy zmuszeni odwołać trasę, okazaliście nam niesamowitą hojność - to wspomnienie zostanie z nami na zawsze.

Nikt z nas nie przypuszczał, że sprawy przybiorą taki obrót.

Bardzo wam wszystkim dziękujemy".

W 1990 roku Daniel Cavanagh wraz z bratem Vincentem powołali do życia zespół Anathema. Od początku istnienia grupy Daniel pozostaje jej głównym kompozytorem. Rolę tę od początku dzielił z Duncanem Pattersonem, aż do jego odejścia w 1998 roku.

Dyskografię Anathemy zamyka "The Optimist", jedenasty longplay studyjny w dorobku grupy. Sesja nagraniowa rozpoczęła się zimą 2016 roku w "Attica Audio" w irlandzkim Donegal. Druga część sesji odbyła się w "Castle of Doom Studio" w Glasgow. Produkcją zajął się Tony Doogan. Premiera płyty miała miejsce 9 czerwca 2017 roku pod egidą Kscope.

Tagi: Anathema
Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Najchętniej czytane wieści

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy robisz kopie bezpieczeństwa swoich danych?