zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 15 kwietnia 2021

Steve Hackett wydał "Live at Hammersmith"

28.09.2020 20:33  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW i profil Steve'a Hacketta na Facebooku

Nakładem Inside Out Music ukazał się koncertowy album "Selling England by the Pound & Spectral Mornings: Live at Hammersmith" Steve'a Hacketta. Jego dystrybucją w Polsce zajmuje się Sony Music Entertainment. Premiera - na płytach kompaktowych, winylowych, DVD i blu-ray - miała miejsce 25 września 2020 roku. Jako kolejny fragment zaprezentowano wykonanie "The Cinema Show" z repertuaru Genesis. Przypominamy, że występy muzyka w Polsce - również z utworami progresywnorockowej grupy - zostały przełożone z początku października 2020 roku na połowę marca 2022 roku.

Steve Hackett zyskał sławę jako gitarzysta angielskiego Genesis. Do zespołu dołączył na początku 1971 roku. Nagrał z nim studyjne albumy "Nursery Cryme", "Foxtrot", "Selling England by the Pound", "The Lamb Lies Down on Broadway", "A Trick of the Tail" i "Wind & Wuthering". Opuścił grupę w 1977 roku, gdy do wydania przygotowywany był koncertowy "Seconds Out".

Pierwszym albumem solowym Steve'a Hacketta był "Voyage of the Acolyte" z 1975 roku, a ostatnim jest "At the Edge of Light" ze stycznia 2019 roku. Gitarzysta nagrywał również nowe aranżacje utworów Genesis, które przede wszystkim wypełniły długograje "Genesis Revisited" z 1996 roku i "Genesis Revisited II" z 2012 roku.

W lipcu 2020 roku nakładem Wymer Publishing ukazała się autobiografia Steve'a Hacketta, zatytułowana "A Genesis in My Bed".

Na "Selling England by the Pound & Spectral Mornings: Live at Hammersmith" trafił koncert, który odbył się w listopadzie 2019 roku w londyńskim "Hammersmith Apollo". Pierwszym setem gitarzysta obchodził czterdziestolecie wydania swojego solowego albumu "Spectral Mornings". W drugim wykonana została w całości zawartość "Selling England by the Pound" Genesis, z dodatkiem pierwotnie również mającego się znaleźć na tym długograju utworu "Deja Vu".

Steve'owi Hackettowi na scenie towarzyszyli: klawiszowiec Roger King, basista Jonas Reingold, saksofonista i flecista Rob Townsend, perkusista Craig Blundell, wokalista Nad Sylvan, flecista John Hackett oraz wokalistka i gitarzystka Amanda Lehmann.

Lista utworów (wersja CD):

CD 1:
1. Intro
2. Every Day
3. Under the Eye of the Sun
4. Fallen Walls and Pedestals
5. Beasts in our Time
6. The Virgin and the Gypsy
7. Tigermoth
8. Spectral Mornings
9. The Red Flower of Tai Chi Blooms Everywhere
10. Clocks - The Angel of Mons
11. Dancing with the Moonlit Knight
12. I Know What I Like

CD 2:
1. Firth of Fifth
2. More Fool Me
3. The Battle of Epping Forest
4. After the Ordeal
5. The Cinema Show
6. Aisle of Plenty
7. Deja Vu
8. Dance on a Volcano
9. Los Endos

Gitarzysta ma w ramach trasy "Seconds Out + More!" dwa razy zagrać z zespołem w Polsce. Koncerty zaplanowane były na 3 i 4 października 2020 roku w Warszawie i Wrocławiu, jednak wskutek pandemii COVID-19 przełożono je odpowiednio na 17 i 16 marca 2022 roku. Bilety zakupione przed zmianą zachowują ważność na nowe terminy.

Podczas występów Steve Hackett wykonywać ma cały materiał z trwającego półtorej godziny albumu koncertowego Genesis "Seconds Out" z 1977 roku. Wśród dodatkowych utworów znaleźć się ma - z okazji czterdziestolecia wydania "Defector" - "The Steppes" z solowego długograja gitarzysty.

Dla osób, które dokupią pakiet VIP, przed koncertem organizowane jest godzinne spotkanie ze Steve'em Hackettem i jego zespołem. W jego ramach odbędzie się 20-minutowy występ gitarzysty z grupą, złożony z utworów z albumu "Lamb Lies Down on Broadway" Genesis, które nie zostaną powtórzone w wieczornym secie. Skorzystanie z pakietu VIP wymaga nabycia również biletu na koncert.

16.03.2022 - Wrocław, "Narodowe Forum Muzyki"
Bilety (miejsca siedzące): 299 zł, 269 zł (parter), 239 zł (amfiteatr), 209 zł (balkon I), 189 zł (balkon II) i 169 zł (balkon III)
Pakiet VIP: 85 euro (w cenę nie jest wliczony bilet)

17.03.2022 - Warszawa, "Progresja"
Bilety: 199 zł (miejsca stojące)
Pakiet VIP: 85 euro (w cenę nie jest wliczony bilet)

Komentarze
Dodaj komentarz »