zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 maja 2021

Wokalista Ghost wystąpił z The Hellacopters

26.01.2021 12:59  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Papa Emeritus IV - wokalista Ghost - dołączył do The Hellacopters w szwedzkim programie "Pa Sparet". Wspólnie muzycy wykonali cover "Sympathy for the Devil" The Rolling Stones.

Ghost pracuje obecnie nad następcą "Prequelle" z 2018 roku. Zgodnie z planem praca nad materiałem ma dobiec końca w marcu 2021 roku.

Ghost, Katowice 30.11.2019, fot. Verghityax
Ghost, Katowice 30.11.2019, fot. Verghityax

The Hellacopters reaktywował się w 2016 roku, po ośmiu latach przerwy. Do składu wrócili Nicke Andersson, Matz Robert Eriksson i Anders Lindstrom, a także Dregen - współzałożyciel formacji, który odszedł w 1997 roku, aby skupić się na swoim macierzystym Backyard Babies. Początkowo The Hellacopters planowali zagrać tylko jeden koncert w ramach "Sweden Rock Festival". Był on powiązany z jubileuszem 20. rocznicy wydania debiutanckiego albumu, pt. "Supershitty to the Max!". Ostatecznie kapela wystąpiła jeszcze na kilku europejskich festiwalach.

The Hellacopters powstał w 1994 roku z inicjatywy Nicke Anderssona, perkusisty Entombed i Dregena, gitarzysty Backyard Babies. Skład uzupełnili Kenny Hakansson i Matz Robert Eriksson.

Premiera "Supershitty to the Max!" odbyła się 1 czerwca 1996 roku - album ukazał się na winylu w limitowanym nakładzie pięciuset egzemplarzy, a dwa tygodnie później trafił do sprzedaży w formacie CD. The Hellacopters skończył działalność w 2008 roku, po wydaniu "Head Off".

Komentarze
Dodaj komentarz »